DEAC-Szolnok kosárlabda

Kosárlabda: alaposan elverte a DEAC a Szolnokot

A DEAC otthon 81-63-ra legyőzte a Szolnoki Olajbányászt a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján.

A vendégcsapat már az első negyed végére jelentős hátrányba került, és hiába zárkózott fel a harmadik felvonásban, a záró játékrészben megint alárendelt szerepre kényszerült.

DEAC – Szolnoki Olajbányász 81-63 (26-9, 16-14, 11-26, 28-14)

DEAC: GOVENS 13/9, Neuwirth 9/9, MÓCSÁN 14/6, DRENOVAC 23/6, Tóth 12 csere: Taylor 2, Polyák 4, Kovács 2, Kenéz 2, Balázsi.

vezetőedző: Andjelko Mandics

Szolnok: DURHAM 11/6, Gilszki 3/3, Griffin 9, Barnes 5/3, Williamson 6 csere: SZUBOTICS 13/6, Pongó 4, Révész 4, Rudner 8/6, Mokánszky.

vezetőedző: Gasper Potocnik

Andjelko Mandics: Tudtuk, hogy a Szolnok nagyon fizikális játékot játszik, és nem fogják feladni a meccset, még ha nagyobb a különbség, akkor sem. Az első félidőben nagyon jól játszottuk, a másodikban viszont sok eladott labdánk volt, ezekből kaptunk elkerülhető pontokat. Fontos pillanatokban jó döntéseket hoztunk, sikeresek voltunk a büntetők terén is, ugyanakkor sok támadó lepattanót engedélyeztünk a Szolnoknak, ami nem meglepő hiszen főként három magasemberrel játszottak, de tényleg egy jó mérkőzésen vagyunk túl, remélem, hogy így folytatjuk a továbbiakban is.