Papp László CATL gyár Debrecen

“Papp László kérjen bocsánatot!” – nekimentek a hirtelen taktikát váltó debreceni polgármesternek

Helyi hírek

A politikai pálfordulás nem mossa le a szennyezést – Papp Lászlónak bocsánatot kell kérnie a debreceniektől! – írja a Debreceni Naphoz eljuttatott közleményében a Szikra Mozgalom helyi szervezete.

Figyelmeztettek, bár Papp László polgármester hirtelen felfedezte a környezetvédelmet, és a legfrissebb nyilatkozatai szerint be akarja záratni a határérték felett szennyező Semcorp gyárat, valamint büntetőfeljelentést tesz, ne felejtsük el, mi történt évekkel ezelőtt.

Emlékeztettek, amikor éveken át a civil szervezetek, a Mikepércsi Anyák, a Szikra Mozgalom, Tisza-szigetek és képviselők és a független szakértők pontosan ugyanezekre a veszélyekre figyelmeztettek, a fideszes városvezetés és az országgyűlési képviselőjük “halálkufároknak”, “hisztériakeltőknek” és “külföldről pénzelt ügynököknek” nevezett minket. 

Amikor a Halms Hungary Kft. az önkormányzati választás előtt többször szennyezte a Kisgugyori-csatornát, a hatóságok és a városvezetés mélyen hallgattak, és csak a választások után merték nyilvánosságra hozni a nevetséges, kétmillió forintos bírságot – amit a cég öt óra alatt kitermel. Akkor Papp László polgármester még azokat támadta, akik az ipari park közelébe költöztek, mondván: “nem tudom, mire számítottak”

“Most, hogy a Fidesz kormányt leváltották, és a politikai védőernyő eltűnt a debreceni Fidesz feje felől, hirtelen megtáltosodtak. Amint beütött a valós, letagadhatatlan baj a Semcorpnál, a polgármesterből egy csapásra határozott és kérlelhetetlen kritikusa lett az eddig általa támogatott iparnak”

– fogalmaz a Szikra, hozzátéve, ők már két évvel ezelőtt a Parlament elé vitték, Jámbor András parlamenti képviselő segítségét kérték, hogy a környezetszennyező multikat a profitjukhoz mérten, elrettentő erejű bírságokkal kell sújtani. Akkor a Fidesz ezt lesöpörte az asztalról. 

A szervezet szerint a debreceniek biztonsága nem lehet politikai szélkakasok játékszere. A hitelesség nem ott kezdődik, hogy a baj megtörténte után fenyegetőzünk vagy nyitott kérdéseket hagyunk és nem tesszük közé az adatokat, hanem ott, hogy megelőzzük azt. Ezért az alábbiakat követelik Papp Lászlótól:

  • 1. Kérjen bocsánatot! Nyilvánosan kövesse meg a Mikepércsi Anyákat, a civil aktivistákat, a vegyészprofesszorokat, a képviselőket, a politikai szervezeteket és minden debreceni polgárt, akit az elmúlt három évben a jogos aggodalmai miatt a fideszes sajtóban, fideszes propagandisták és képivselők meghurcoltak és lejárató kampányok célpontjává tettek. 
  • 2. Vállalja a politikai felelősséget! Ismerje el, hogy a városvezetés feltétel nélküli, kritikátlan akkumulátorgyár-pártisága vezetett idáig, és a „Zöld Kódex” a jelenlegi formájában csupán egy PR-termék
  • 3. Építsék ki a független mérőrendszert! Azonnal fogadják el, és valósítsák meg a független, civilek és szakértők által felügyelt humán monitoring rendszer telepítését, amit a fideszes többség korábban cinikus módon, érdemi vita nélkül leszavazott az egészségügyi és szociális bizottságban a költségvetési vitában.
  • 4. Tegyék nyilvánossá a dokumentumokat azonnal! Transzparenciát és könnyen kereshető, hivatkozással alátámasztott dokumentumokat. 

Kapcsolódó:

L. Ritók Nórát sorosistázza Papp László megafonos haverja

Kósa Lajos szerint a Mikepércsi Anyák egy “sorosista szervezet”

A debreceni Fidesz a köz nélküli közmeghallgatásról: mikepércsi álcivil szervezet és dollárbaloldal