Papp Lászlónál betelt a pohár

Helyi hírek

“Betelt a pohár!” Ezzel a felkiáltással kezdi friss videóját Debrecen polgármestere, aki hirtelen úgy érzi, itt az ideje, hogy valóban megvédje a debrecenieket a környezetszennyezéstől.

Mint videójában mondja, a debreceni vagyonkezelő azt a tájékoztatást kapta, hogy a Semcorp területén olyan környezetvédelmi szennyezés történt, amely határértéken felüli. A felszín alatti vizekben szennyezést mutattak ki, amit elfogadhatatlannak tart a polgármester.

Aki Debrecen környezetvédelmi szabályait nem tartja be, annak büntetőjogi következményekkel is szembe kell néznie!

– mondja Papp László.

Nem nagyon érteni Papp László hirtelen felindulását, hiszen már évek óta szennyezi a Semcorp a talajt és a levegőt Debrecenben.

Fotó: A Semcorp építése 2022-ben