Együttműködésre lép a tiszaújvárosi Jabil és a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara. A stratégiai megállapodás új szintre emeli a felsőoktatás és az üzleti szféra közötti kapcsolatot, célja a HR, a pénzügy, a logisztika és az ellátási lánc területein történő utánpótlás-tervezés és a gyakorlatorientált képzés fejlesztése.
Az együttműködés részeként szervezett duális egyetemi tanulmányúton több mint 50 hallgató vett részt, amely során betekintést nyertek a gyár működésébe. Az esemény továbbá lehetőséget biztosított számukra a személyes kapcsolatteremtésre és a szakmai tapasztalatszerzésre.
„Ez az együttműködés nemcsak a jövő szakembereinek kínál fejlődési lehetőséget, de számunkra is érték, hiszen magasan képzett utánpótlást biztosít. A Debreceni Egyetemmel közösen olyan szakmai platformokat és programokat tervezünk, ahol a hallgatók gyakorlatot szerezhetnek, és ezáltal formálhatják is a jövő gazdasági és termelési folyamatait.” – nyilatkozta Sütő Anett, a Jabil HR igazgatója.
A megállapodás számos lehetőséget kínál, többek között szakdolgozati témák biztosítását, konzultációt, tananyagfejlesztést, kihelyezett tanórák és laborgyakorlatok megszervezését, valamint közös kutatásokat és rövidtávú képzéseket. Emellett szakmai előadások, panelbeszélgetések, tanulmányi versenyek és szakmai gyakorlati helyek is hozzájárulnak az együttműködés sikeréhez. A program célja a munkaerőpiaci elvárásokhoz igazodó, magas színvonalú oktatás támogatása.
„A Gazdaságtudományi Kar kiemelten kezeli a vállalati kapcsolatokat, hiszen a kar küldetése, hogy hallgatóinkat a legmagasabb szintű gyakorlati és elméleti tudással vértezzük fel. Együttműködésünk a Jabil szakembereivel tovább erősíti ezt a törekvésünket, amely nemcsak a Gazdaságtudományi Kar, hanem az egész intézmény számára értékteremtő.” – fogalmazott Fenyves Veronika, a Debreceni Egyetem dékánja.
A Jabil a villamosmérnök hallgatók képzésében már jelenleg is együttműködik a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karával: több hallgató is a vállalatnál tölti a szakmai gyakorlatát, továbbá a Jabil már többször aktívan részt vett a Debreceni Egyetem állásbörzéin és szakmai napjain.
A vállalat évek óta együttműködik a hazai felsőoktatási intézményekkel: a Miskolci Egyetemmel hosszú ideje fennálló kapcsolat révén például saját laborral rendelkezik az egyetemen, ahol a villamosmérnök hallgatók gyakorlatorientált képzésben vehetnek részt. Számos gyakornok a Miskolci Egyetemről érkezett a vállalathoz, akik számára a Jabil egy egész gyártósort tart fenn, ahol termékeket tervezhetnek, gyárthatnak, tesztelhetnek és vizsgálhatnak.