Dzsudzsák sírva vonul le

Dzsudzsák Balázs – Görögország barátságos mérkőzés – ÉLŐ!

Megkezdődött Dzsudzsák Balázs válogatottbeli búcsúmeccse, amellyel a lefújást követően egyedüli rekorder lesz, és maga mögött hagyja Király Gábort, akivel jelenleg 108-108-ra áll a pályára lépések számát tekintve. Tartsanak velünk, kövessük együtt Balázs minden mozdulatát!

90+5. perc: vége! Magyarország-Görögország 2-1.

90+3 perc: GÓÓÓL! A csereként beállt nagy visszatérő, Kalmár Zsolt szabadrúgásból betalált.

81. perc: 1-1-re módosul az állás. Syles szabálytalansága 11-est ért, a büntetőt Bakaszetasz magabiztosan lövi a hálóba.

53. perc: ÉS ENNYI! DZSUDZSÁK BALÁZST LECSERÉLI MARCO ROSSI!

Az immáron egyedüli rekorder 109., és egyben utolsó válogatott mérkőzésén 52 percet kapott. Helyére Ádám Martin áll be. Nagy taps a szurkolóktól, Balázs ismét könnyezik, miközben a nevét skandálják. Tiszteletkör és pacsizás a szurkolókkal.

50. perc: Dibusz kirúgása előtt fontoskodik a játékvezető, Dzsudzsák karjait széttárva méltatlankodik.

49. perc: Sallait próbálta indítani Bazsi, a görögök résen voltak.

47, perc: Dzsudzsák labdát kap a jobb szélen, szokásos befelé cselei után gyenge lövést ereszt meg a görög kapura.

Érkeznek a csapatok, kezdődik a második félidő. Csere egyik csapatnál sem volt.

45+1. perc: Dzsudzsák kanyarított be balról egy szabadrúgást, kifejelték a védők. Ez volt az első félidő utolsó momentuma.

38. perc: helyzet! Dzsudzsák adott be jobbról, Sallai lövését védte a görög kapus. A szögletet Bazsi végezte el, Paszhalakisz ezúttal Szalai fejesét hárítja.

35. perc: keresztlabda Szoboszlaitól Dzsudzsákhoz, Balázs inkább hátrafelé passzolt. Majd indítaná Sallait, ezt lefüleik a görög védők.

34. perc: Dzsudzsák labdát szerzett, Fiola, majd Styles volt a passzok útja, ez a támadásunk is elhalt.

32. perc: a jobb szélen bukkant fel Dzsudzsák, Fiolához passzolt, majd görög lábról került ki a labda. A bedobást Bazsi végezte el, helyzet nem alakult ki az akcióból.

Dzsudzsák Balázs
Dzsudzsák Balázs (b) és a görög Panajotisz Recosz a Magyarország – Görögország felkészülési labdarúgó-mérkőzésen a budapesti Puskás Arénában 2022. november 20-án. MTI/Mónus Márton

28. perc: Dzsudzsák-lövés! Bazsi 35-ről eresztett meg egy pattogósat, a görög kapus hárított.

25. perc: Dzsudzsák jobb oldali beadása nem jut el Fiolához.

22. perc: Dzsudzsák egészen hátul passzolgatott a magyar védőkkel. Nem sürgős, vezetünk.

19. perc: Dzsudzsák veszítette el a labdát saját térfelén, az ellentámadás görög lövéssel végződött.

15. perc: GÓÓÓL! Sallai találatával vezet a magyar válogatott! Callum Styles adott be balról, Dzsudzsák mellett elsuhant a labda, de Sallai Roland épp jókor érkezett, és a kapu bal oldalába lőtt.

14. perc: a szurkolók a Hajrá, magyarok! helyett mos Dzsudzsák Balázst skandálnak felelgetősen.

13. perc: szabálytalankodnak Dzsudzsákkal szemben, szabadrúgást kap a magyar válogatott a saját térfelén.

9, perc: Nagy Ádámmal szabálytalankodnak keményen, Dzsudzsák mint csapatkapitány, kérdőre is vonja a sporit, hogy miért nem adott ezért sárgát.

5. perc: Fiola passzolt Dzsudzsákhoz a görög 16-os sarkánál, de Balázs lövésébe beleléptek a védők.

2. perc: Dzsudzsák első labdaérintése egy bedobás volt. A labda hátrakerült a védőkhöz.

Dzsudzsák Balázs búcsúmérkőzése
Dzsudzsák Balázs vezetésével pályára lép a magyar csapat a Magyarország – Görögország felkészülési labdarúgó-mérkőzés kezdete előtt a budapesti Puskás Arénában 2022. november 20-án. A játékos búcsúmérkőzésén 109. alkalommal ölti magára a címeres mezt, amivel rekorderré lép elő. MTI/Illyés Tibor

20:15

Meghallgattuk a himnuszokat, Dzsudzsák megkönnyezte a magyart.

20:12

Balázs emlékplakettet vett át az MLSZ-től. A közönség ünnepel.

Dzsudzsák Balázs utolsó meccse a válogatottban
Dzsudzsák Balázs (b) búcsúmérkőzésén emléklapot vesz át Berzi Sándortól, a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) alelnökétől a Magyarország – Görögország felkészülési labdarúgó-mérkőzés kezdete előtt a budapesti Puskás Arénában 2022. november 20-án. A játékos 109. alkalommal öltötte magára a címeres mezt, amivel rekorderré lép elő. MTI/Mónus Márton

20:10

Érkeznek a csapatok. Nincs telt ház, nagyjából 50 ezer néző lehet a Puskás Arénában.

20:05

A szurkolók transzparenssel köszönték meg Dzsudzsáknak fontos válogatottbeli góljait:

19:15:

Rossi négy helyen változtatott

Marco Rossi szövetségi kapitány négy helyen változtatott kezdőcsapatán a 20.15-kor kezdődő, görögök elleni barátságos mérkőzésre a csütörtökön 2-2-es döntetlennel zárult luxemburgi találkozóhoz képest.

Az olasz szakvezető – ígéretének megfelelően – a kezdőbe nevezte a nemzeti együttestől a rekordot jelentő 109. fellépésével búcsúzó Dzsudzsák Balázst, aki Gazdag Dániel helyét veszi át. Elöl középcsatárként pedig Ádám Martin helyett ezúttal Sallai Roland kap lehetőséget, aki ezt megelőzően tavaly, az 1-1-re végződött angliai vb-selejtezőn játszott ebben a szerepkörben. A védelemben Botka Endre került Lang Ádám helyére, míg a bal szélen Nagy Zsoltot Kerkez Milos váltotta.

A magyar-görög barátságos mérkőzés 20.15-kor az olasz Daniele Chiffi sípjelére kezdődik a Puskás Arénában, ahol Dzsudzsák nemcsak elbúcsúzik a nemzeti együttestől, hanem – Király Gábort megelőzve – 109. fellépésével egyedüli csúcstartóvá válik a válogatottságot illetően. A találkozót az M4 Sport élőben közvetíti.