Szuperapa címmel fotópályázatot hirdet az UNICEF Magyarország

Ország

Apák napja alkalmából fotópályázatot hirdet az UNICEF Magyarország 7-18 éves gyermekek számára, Szuperapa címmel – közölte a szervezet szerdán az MTI-vel.

“Mutasd meg, hogy milyen jó az apukáddal lenni! Hogy dob fel a levegőbe, hogy olvas neked esti mesét, hogy kísér el az iskolába, vagy akár fonja be a hajadat… Hogy barangoltok együtt az erdőben szarvasbogár-vadászaton vagy hogy játsszátok le az évszázad sportmeccsét. Mutasd meg, milyen neked a Szuperapa!” – olvasható a fotópályázat felhívásában.

A kiírás szerint a pályázatra nevezett fotók bármilyen fényképészeti technikával és eszközzel készülhetnek.

A pályaműveket a pályázók postai (UNICEF Magyarország, 1077 Budapest, Wesselényi u. 16.) vagy elektronikus úton (foto@unicef.hu) is benyújthatják.

A beérkezett munkákat három korcsoportban (7-10 éves, 11-14 éves és 15-18 éves) értékeli a szakmai zsűri, amelynek elnöke Korniss Péter, a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth-díjas és Pulitzer-emlékdíjas magyar fotográfus. A pályaművek beérkezési határideje június 4. éjfél. A pályázatról további információt az UNICEF Magyarország honlapján (http://unicef.hu/fotopalyazat) találhatnak az érdeklődők.

A közlemény szerint az UNICEF idén világszerte kiemelt figyelmet fordít arra, hogy felhívja a figyelmet az apák gyermekük fejlődésében játszott szerepének fontosságára. Ehhez csatlakozik pályázatával az UNICEF Magyarország is, amely idén először ünnepli a családokkal június 17-én az apák napját.

“Azokat a szülőket köszöntjük ezen a napon, akik a gyermek egészséges testi-lelki fejlődése szempontjából ugyanúgy elengedhetetlenül szükségesek, mint az anyukák” – olvasható az UNICEF Magyarország közleményében.

Mint írják, az apa szerepe az elmúlt évtizedekben nagyon sokat változott: “mára nem csupán egy minta, egy távoli alak, amelyet követni kell, hanem egy társ, aki segít megismerni, megérteni a világot, mutatja az utat, aktívan részt vesz a család hétköznapjaiban és már a születés pillanatától támogatja a gyermekek testi-lelki és szellemi fejlődését”.