Péntek éjszaka ismét működésbe lépett a habbal oltó berendezés a debreceni Semcorp Hungary Kft. üzemében – közölte Debrecen önkormányzata.
A városvezetés tájékoztatása szerint az önkormányzat munkatársai azonnal a helyszínre érkeztek, ahol felvilágosítást kértek a gyár vezetőitől. Emellett soron kívüli tájékoztatást kértek a Hajdú-Bihar Vármegyei Kormányhivataltól és a Hajdú-Bihar Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóságtól is.
Az önkormányzat előzetes információi alapján ezúttal is téves riasztás történt, vagyis a habbal oltó rendszer indokolatlanul lépett működésbe.
A város közölte: amint az illetékes hatóságoktól és a gyár üzemeltetőjétől megérkezik a hivatalos, részletes tájékoztatás az eset okairól és körülményeiről, arról a nyilvánosságot is tájékoztatni fogják.
Kapcsolódó:
Semcorp-ügy: Tárkányi Zsolt a helyszínről jelentkezett be, Tompa Enikő a parlamentben egyeztetett