Videóban üzent Debrecen polgármesterének Kozma Éva, a Mikepércsi Anyák a Környezetért Egyesület elnöke.
Emlékeztetett, bár Papp László még reggel közölte, hogy tudomása van a(z általa Debrecenbe hozott) Semcorp kínai szeparátorfólia-gyár újabb szennyezéséről, a városvezető azóta hallgat.
Kozma Éva az egyesület és a debreceni polgárok nevében azt követeli a polgármestertől, hogy hozza nyilvánosságra
a szennyezés körülményeit,
azt, hogy milyen felszín alatti vizek szennyeződhettek,
és hogy mekkora a szennyezés mértéke.
A kibocsátási adatok ugyanis nyilvánosak, azokkal kapcsolatban nem kell megvárni semmilyen hatósági eljárás végét – ismertette Kozma Éva. Hozzátette, a még mindig a Fidesz-kormány visszatérését remélő kormányhivatali vezetőket is felszólították, hogy a szennyezéssel kapcsolatos összes adatot hozzák nyilvánosságra.
Van baj ezzel a gyárral:
Így szennyezte éveken át a Semcorp a talajt és a levegőt Debrecenben
Semcorp: aggasztó, amit a mintákban találtak a debreceni eset után
Meg amazzal is:
Hatósági eljárást indítottak a CATL ellen a szennyezés miatt