Miben különbözik a női és férfi tudományos életpálya? Hogyan lehet egy 400 fős vidéki kistelepülésről világjáró kutatónővé válni? Milyen lehetőségek állnak egy nő előtt a műszaki területeken? Hogyan egyeztethető össze a karrier a családdal? És lehet-e piros papucsban komoly előadást tartani? A közelgő nőnap alkalmából különleges előadással szeretnék ráirányítani a figyelmet a nők tudományos elismertségére, valamint a nemek szakmai egyenjogúságára.
2023. március 6-án, hétfőn 16 órától dr. Balázsi Katalin fizikus, az Eötvös Lóránd Kutatói Hálózat Energiatudományi Kutatóközpont Vékonyréteg Fizika Laboratóriumának vezetője, a Nők a Tudományban Egyesület alapító tagja és elnöke tart előadást az Agóra Tudományos Élményközpontban.
A WATCH program keretén belül megvalósuló előadás ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Jelentkezni ezen az űrlapon keresztül lehet.
A programra csak korlátozott számban tudnak látogatókat fogadni.