Kultúra

Király Ibolya Pre-raffaelita of Transilvania 

A debreceni fotóművész ’gyémántporos’ alkotása lenyűgözte a nemzetközi zsűrit

Király Ibolya debreceni fine-art fotóművész Pre-raffaelita of Transilvania című, gyémántporral gazdagított alkotása bekerült a Golden Duck Gallery budapesti, „Inspired by Classics” elnevezésű nemzetközi csoportos kiállításába, amelyet 2025. április 28-án nyitottak meg a Ráday utcai galériában, és május 29-ig látogatható.

Új bábszínházi seregszemlét rendeznek a debreceni Vojtinában

Új bábszínházi seregszemlét rendeznek a debreceni Vojtinában

Vonal Fesztivál címen május végén első alkalommal ad otthont egy új bábszínházi seregszemlének Debrecenben a Vojtina Bábszínház – jelentették be a szervezők a színházban sajtótájékoztatón szerdán.

Debrecenbe érkezik a Néprajzi Múzeum Jelenarchívuma

Debrecenbe érkezik a Néprajzi Múzeum Jelenarchívuma

A Néprajzi Múzeum országjáró workshop-sorozata, a Jelenarchívum Debrecenbe is megérkezik: 2026. május 13-án 13 órától a DEMKI Újkerti Közösségi Ház ad otthont annak a különleges közösségi alkalomnak, amely a személyes emlékek megőrzését és megosztását állítja a középpontba.