Kozma Éva

Semcorp-szennyezés: Papp László hallgat, de mire vár?

Helyi hírek

Videóban üzent Debrecen polgármesterének Kozma Éva, a Mikepércsi Anyák a Környezetért Egyesület elnöke.

Emlékeztetett, bár Papp László még reggel közölte, hogy tudomása van a(z általa Debrecenbe hozott) Semcorp kínai szeparátorfólia-gyár újabb szennyezéséről, a városvezető azóta hallgat.

Kozma Éva az egyesület és a debreceni polgárok nevében azt követeli a polgármestertől, hogy hozza nyilvánosságra

a szennyezés körülményeit,

azt, hogy milyen felszín alatti vizek szennyeződhettek,

és hogy mekkora a szennyezés mértéke.

A kibocsátási adatok ugyanis nyilvánosak, azokkal kapcsolatban nem kell megvárni semmilyen hatósági eljárás végét – ismertette Kozma Éva. Hozzátette, a még mindig a Fidesz-kormány visszatérését remélő kormányhivatali vezetőket is felszólították, hogy a szennyezéssel kapcsolatos összes adatot hozzák nyilvánosságra.

Van baj ezzel a gyárral:

Így szennyezte éveken át a Semcorp a talajt és a levegőt Debrecenben

Semcorp: aggasztó, amit a mintákban találtak a debreceni eset után

Meg amazzal is:

Hatósági eljárást indítottak a CATL ellen a szennyezés miatt