PRAKTIKER – VÁC–DVSC SCHAEFFLER 26–26

Női kézilabda MK: döntetlennel jutott tovább a DVSC a Vác otthonában

Sport

Negyeddöntőbe jutott a női kézilabda Magyar Kupában a DVSC, miután 26-26-os döntetlent játszott a Vác ellen.

MAGYAR KUPA, IV. FORDULÓ
PRAKTIKER – VÁC–DVSC SCHAEFFLER 26–26 (15–13)
Vác 400 néző. V: Kiu G., Kiu T.

VÁC: Csizmadia – Such 1, Ferenczy 2, KUCZORA 9 (4), Kovalcsik J. 1, CSÍKOS 5, Csire 1. Csere: Bukovszki, GYŐRI ALEXA. (kapusok), Marincsák, TYISKOV-HELEMBAI 5, Kovács Anikó 2, Ballai A., Kurucz, Ballai B. Edző: Herbert Gábor
DVSC: BARTULOVIC – Töpfner 1, HÁMORI K. 5 (3), Haggerty 1, Hornyák D., VÁMOS P 7, Petrus 1. Csere:  Gabriel (kapus) KÁCSOR 3 (1), Johansson, Füzi-Tóvizi 3, JOVOVICS 4, Csernyánszki. Edző: Szilágyi Zoltán

Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–5. 12. p.: 7–5. 18. p.: 10–7. 28. p.: 13–13. 35. p.: 16–18. 43. p.: 20–19. 59. p.: 24–26.
Kiállítások: 6, ill 12 perc
Hétméteresek: 6!4, ill 8/4

Továbbjutott: a DVSC SCHAEFFLER

MESTERMÉRLEG
Herbert Gábor: Küzdelmes meccs volt, igazi kupacsata, hullámzó volt a játék és az eredmény egyaránt. Büszke lehetek csapatom küzdőszellemére, hiszen sokszor a semmiből teremtettünk magunknak lehetőséget.
Szilágyi Zoltán: A küzdelem dominált, tipikus Vác–Debrecen meccs volt. A hazaiak kitettek magukért, nagyszerű egyéni teljesítményeket láthattunk náluk. Mind a két félidőt jól kezdtük, de ellenfelük időkésérse után valami megváltozott. Az egyéni hibáinkat jól használta ki a Vác. Az ellenfél lövőit nem tudtuk tartani, ha pedig felléptünk rájuk, Helembai Fanni elmozgásai jöttek be A végjátékban szerencsénk volt, főként mert Gabrijela Bartulovic fontos védéseket produkált.

Fotó: dvsckezilabda.hu