Minősíthetetlen játékkal égett a Loki Egerszegen, várjuk a vereség következményeit

4-2-es, tükörsima győzelmet aratott a Zalaegerszeg hazai pályán a DVSC ellen. A Loki keddi játékára talán leginkább az “edzőbuktató” jelző illik.

Mint arról hírt adtunk, Joao Janeiro vezetőedző az előző, Puskás Akadémia elleni mérkőzés (1-1) után azt nyilatkozta, az újonnan igazolt, több mint egytucat játékos közül csak Megyeriért és Horváthért vállal felelősséget. Ezt követően szárnyra keltek a pletykák arról, hogy a portugál tréner alatt inog a kispad. Nos, e csúfos vereség után az lenne a meglepő, ha Janeiro maradna, viszont jobb focistáink ezzel még nem lesznek.

OTP Bank Liga, 6. forduló.

Zalaegerszegi TE FC – Debreceni VSC 4-2 (1-0)
Zalaegerszeg, 2128 néző, v.: Vad II
gólszerzők: Németh D. (5.), Lesjak (65.), Ikoba (80.), Gergényi (86.), illetve Deslandes (60.), Bévárdi (92.)
sárga lap: Neofitidisz (8.), Saná (77.)

Zalaegerszeg: Demjén – Lesjak, Mocsi, Kálnoki-Kis, Bedi – Sankovic, Tajti – Ubochioma, Németh D. (Kovács B., 71.), Gergényi – Manzinga (Ikoba, 63.)

DVSC: Hrabina – Bévárdi, Neofitidisz (Dzsudzsák, a szünetben), Charleston, Deslandes, Ferenczi J. (Saná, 59.) – Baráth, Varga J. (Farkas, 59.), Szécsi – Bárány (Kiziridisz, 40.), Horváth K. (Sós, 69.)

A vendégvédelem hibáját kihasználva nagyon hamar előnybe került a Zalaegerszeg, amely a játék képe alapján akár több góllal is vezethetett volna a szünetben. Bár a statisztikai adatok szerint labdabirtoklásban és a helyzeteket tekintve is kiegyenlített volt a találkozó, a debreceni kapusnak többször kellett nagyot védenie, sőt esetenként söprögetőként felszabadítania a meglóduló hazai támadók elől.

A fordulás után a zalai védelemnek kellett állnia a sarat az egyenlítésért küzdő debreceniekkel szemben, de 15 perc elteltével némiképp szerencsés körülmények között összejött a gól a vendégeknek. A hazaiakat azonban nem törte meg a DVSC találata, öt perc elteltével egy szöglet utáni fejesgóllal újra náluk volt az előny.

A ZTE ezt követően igyekezett eldönteni a meccset, és a hajrá kezdetén célt ért az erőfeszítése, néhány perccel később pedig magabiztossá tette a különbséget. Bár a Debrecennek a hosszabbításban még összejött egy gól, ez csupán szépségtapasz volt, a zalaiak ugyanis összességében megérdemelten tartották otthon a három pontot.