Legyőzték a Kisvárdát a debreceni kézisek

Az első félidőben még kicsit döcögött a szekér, de a második játékrészben már hengereltek a lányok.

DVSC SCHAEFFLER–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 30–22 (13–12)
Debrecen, Hódos Imre Sportcsarnok 1100 néző: V: Felhő, Öcsi

DVSC: GIEGERICH – M. Costa 2, VÁMOS P. 6, Planéta 2, TÓVIZI 2, HORNYÁK D. 3, Korsós 1. Csere: JEZSIKAVA 4, Bordás 3, Szabó N. 1, Arany 1, PETRUS 4, Vámos M. 1, Poczetnyik. Edző: Szilágyi Zoltán
KISVÁRDA: MÁTÉFI D. – UDVARDI 3, Habanková 4, Bouti 2, Dombi L. 1, Siska, Mérai. Csere: Sulega (kapus), Juhász G. 2, Mészáros-Mihállfy 1, SZTAMENICS 4, RADOJEVIC 5 (1). Edző: Bakó Botond

Az eredmény alakulása. 8. perc: 2–3. 19. p.: 7–6. 25.p: 11–11. 39. p.: 19–14. 48. p.: 25–15.
Kiállítások: – ill. 4 perc
Hétméteresek: 1/0 ill. 1/1.

MESTERMÉRLEG
Szilágyi Zoltán: Az első félidőben a Kisvárda taktikusan, jól kézilabdázott, mi pedig sokat hibáztunk. Már ekkor is megvoltak a lehetőségeink, hogy nagyobb legyen a különbség, Nagyon örülök, hogy a csapat ilyen nagyszerű hangulatban jól kezdtük a szezont. Ennek a kulcsa az volt, hogy védekezésben n végig stabilak voltunk
Bakó Botond: Remek első félidőt produkáltunk, aztán a másodi játékrész elején pillanatok alatt lenullázott minket a Debrecen. Ebben szerepet játszott az is, hogy nagyon vékony volt s keretünk, nyolc felnőtt mezőnyjátékossal léptünk pályára, elfogytunk fizikálisan, nem bírtuk a hazaiak sebességét. A legnagyobb problémám azzal van, hogy ilyen gyorsan dőlt el a meccs.

Részletes összefoglaló, fotó: dvsckezilabda.hu