Megnyerte a Loki az NB II-t

Sport

Magabiztosan verte idehaza a DVSC a Szombathelyi Haladást, ezzel eldőlt, hogy Debrecennek újra lesz NB I-es csapata. A Loki egy év után rögtön visszajutott az élvonalba. Baráth Péter révén már a 14. percben vezetést szerzett a Loki, majd egy vitatható tizenegyesből Dzsudzsák duplázta meg a hajdúságiak előnyét. A 42. percben Kinyik gólpasszából Varga József is betalált, aztán Kinyik már-már menetrendszerű öngóljával tette izgalmasabbá a meccset.

Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

A szünet után megtáltosodott a Hali, Tóth góljával 3-2-re alakult az állás. A 47. percben meghűlt a vér a hazai közönség ereiben: a rosszul kimozduló Kosicky elütötte a vendégek támadóját – tizenegyes! A büntetőt szerencsére Medgyes gyatrán lőtte, így a Loki szlovák kapusa hárítani tudott. A DVSC Baráth Péter 58. percben szerzett második góljával bebiztosította a győzelmét, ezzel eldőlt: a debreceni közönség a következő szezonban újra NB I-es meccseket láthat a Nagyerdei Stadionban.

A debreceni Bárány Donát (b) és a szombathelyi Németh Milán a labdarúgó Merkantil Bank Liga 38., utolsó fordulójában játszott Debreceni VSC – Szombathelyi Haladás mérkőzésen a debreceni Nagyerdei Stadionban 2021. május 16-án. MTI/Czeglédi Zsolt

DEBRECENI VSC–SZOMBATHELYI HALADÁS 4–2 (3–1)
Debrecen, Nagyerdei Stadion,  6400
néző. Vezeti: Andó-Szabó Sándor (Márkus Tamás, Kovács Gábor)
DVSC: Kosicky – Bévárdi, Kinyik, Korhut (Szatmári, 69.),  Ferenczi – Varga J., Dzsudzsák – Baráth (Bényei Á., 86.),  Bódi (Kusnyír, 65.), Szécsi M. – Bárány (Tischler, 86.). Vezetőedző: Toldi Gábor
Haladás: Verpecz – Schimmer (Tóth M., a szünetben), Mocsi, Németh Milán – Kállai (Tóth D., 35.) Holdamf, Csillus T. (Rácz F., 78.),  Bosnjak, Debreceni (Kiss B., a szünetben) – Medgyes, Dragóner (Németh M., 63.). Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Baráth (14., 58.) Dzsudzsák (39. 11-esből), Varga J. (42.) ill Kinyik (43.- öngól), Tóth D. (46.)

Merkantil Bank Liga NB II, 38. (utolsó) forduló: Debreceni VSC-Szombathelyi Haladás 4-2 (3-1)
Gyirmót FC Győr-Békéscsaba 1912 Előre 4-0 (3-0)
Vasas FC-WKW ETO FC Győr 3-0 (1-0)
korábban:
Pécsi MFC-Soroksár SC 0-2 (0-2)
BFC Siófok-Szentlőrinc 1-1 (1-0) Szolnoki MÁV FC-Aqvital FC Csákvár 2-1 (1-0) Szeged-Csanád Grosics Akadémia – Kolorcity Kazincbarcika SC 2-0 (2-0) FC Ajka-Nyíregyháza Spartacus FC 0-1 (0-0) Kaposvári Rákóczi FC-Dorogi FC 0-1 (0-0) Budaörs-DEAC 1-1 (1-0)

A végeredmény: 1. (és feljutott) Debreceni VSC 80 pont, 2. (és feljutott) Gyirmót FC Győr 78 (24 győzelem), 3. Vasas FC 78 (23), 4. Pécsi MFC 64, 5. FC Ajka 62, 6. Budaörs 59, 7. Nyíregyháza Spartacus FC 57 (16, 40-31), 8. Soroksár SC 57 (16, 51-44), 9. Szolnoki MÁV FC 57 (15), 10. Szeged-Csanád Grosics Akadémia 56, 11. Szombathelyi Haladás 54, 12. WKW ETO FC Győr 46, 13. BFC Siófok 45, 14. Dorogi FC 44 (11, 34-50), 15. Békéscsaba 1912 Előre 44 (11, 43-60), 16. Szentlőrinc 42, 17. Aqvital FC Csákvár 38, 18. (és kiesett) Kolorcity Kazincbarcika SC 33, 19. (és kiesett) Kaposvári Rákóczi FC 32, 20. (és kiesett) DEAC 23
A Kaposvári Rákóczi FC-től egy pont levonva.