Női vízilabda olimpiai selejtező – Magyar siker a fináléban

A magyar válogatott nyerte a Triesztben rendezett női vízilabda olimpiai selejtezőtornát: Bíró Attila szövetségi kapitány együttese a vasárnapi döntőben 13-11-re győzött a hollandok ellen.

A találkozónak nem volt tétje, ugyanis a tokiói játékokra a két finalista már szombaton kvalifikálta magát.

Az első félidő a nyugodtság jegyében telt, végig a mieink vezettek, a rivális rendre egyenlített, majd 4-4 után Leimeter Dóra és Szücs Gabriella góljával először vezettünk kettővel. A nagyszünetre végül 6-5-tel mehettünk.

Fordulás után Magyari Alda helyett Gangl Edina érkezett a kapuba (Hollandia szinte negyedenként cserélte kapusait), s 6-6 után Garda Krisztina második bombája, két Rybanska Natasa-villanás és a megszokott Keszthelyi Rita-varázslat után 10-6-ra vezetett csapatunk. Innen felzárkózott az ellenfél 10-8-ra, így jókor jött Illés Anna találata.

A záró etapban is válogatottunk dominált inkább, Garda harmadik találatával 12-9 állt a táblán, nem volt sok izgalom. A vége 13-11 lett, avagy tornagyőztesként zárt csapatunk.

Eredmények:
döntő:
Magyarország-Hollandia 13-11 (4-3, 2-2, 5-3, 2-3)
———————————————–
a magyar csapat gólszerzői: Garda 3, Keszthelyi, Rybanska, Leimeter 2-2, Parkes, Gurisatti, Szücs, Illés 1-1

A két csapat legutóbbi egymás elleni tétmérkőzésén, a tavalyi Európa-bajnokság bronzcsatája során a magyarok 10-8-ra diadalmaskodtak. A hollandok akkor már három góllal is vezettek a találkozó során. Ezúttal más forgatókönyv érvényesült: a magyarok az elejétől kezdve irányították az összecsapást és összességében magabiztos győzelmet arattak.