Mészáros Lőrinc a Puskás Akadémia éremátadóján

Mindeközben: Felcsúton óriási buli kezdődött, Orbán falujának csapata indulhat az Európa Ligában

A Puskás Akadémia hátrányból fordítva 2-1-re legyőzte a vendég Budapest Honvédot szombaton, a labdarúgó OTP Bank Liga 33., utolsó fordulójában, ezzel megszerezte a harmadik helyet.

meszaros-puszi

A felcsúti együttes története során először végzett a dobogón, ami egyben azt is jelenti, hogy a következő idényben indulhat az Európa-liga selejtezőjében.

OTP Bank Liga, 33. forduló:

Puskás Akadémia FC – Budapest Honvéd FC 2-1 (1-1)

Pancho Aréna 1918 néző v.: Iványi

gólszerzők: Nagy Zs. (35.), Slagveer (83.), illetve George (22.)

sárga lap: van Nieff (19.), illetve Szendrei (50.), Lovric (86.), Hidi (89.)

PAFC:

Tóth B. – Szolnoki, Meissner, Hadzsiev, Deutsch L. – van Nieff – Gyurcsó (Slagveer a szünetben), Plsek (Urblík, 76.), Knezevic (Spandler, 88.), Nagy Zs. – Vanecek

Honvéd:

Tujvel – Batik, Kamber (Cipf, 87.), Lovric – Mezgrani, Hidi, Szendrei (Moutari, 73.), Gazdag, Uzoma – Ugrai, George (Kesztyűs, 47.)

Lendületesebben kezdte a mérkőzést a bronzéremre és ezzel a nemzetközi kupaindulásra hajtó Puskás Akadémia, mégis a vendégek szereztek vezetést a Costa Rica-i Mayron George révén, akinek ez volt az első NB I-es találata. Átvette a játék irányítását a Honvéd, a szünetig több veszélyes lehetősége is volt, a pihenőre azonban döntetlennel vonultak a csapatok, mert a 35. percben egy jobbról érkező beadás után Nagy Zsolt a kapuba fejelt.

A fordulást követően a felcsúti gárda igyekezett döntésre vinni a dolgot, sorra dolgozta ki a helyzeteket, de a befejezéseknél a játékosok pontatlanok voltak vagy Tujvel védett. A hajrára fordulva alábbhagyott mindkét együttes lelkesedése, így szinte a semmiből született meg a Puskás győztes gólja: Luciano Slagveer jobbról, éles szögből bombázott a jobb felső sarokba.

A lefújást követően felcsúti örömünnep kezdődött, a játékosok és a szakmai stáb tagjai pezsgőben úszva ünnepelték a történelmi sikert, a harmadik hely elérését, valamint az Európa-liga-szereplés lehetőségét, majd átvették a bronzérmeket Mészáros Lőrinc klubelnöktől.

A végeredmény:
1.  Ferencváros                 33  23   7   3   58-24  76 pont – Bajnokok Ligája-selejtező
2.  MOL Fehérvár FC             33  18   9   6   56-29  63 – Európa-liga-selejtező
3.  Puskás Akadémia FC          33  14  12   7   52-41  54 – El-selejtező
4.  Mezőkövesd Zsóry FC         33  14   8  11   42-31  50
5.  Budapest Honvéd             33  12   8  13   36-44  44
6.  Újpest FC                   33  12   7  14   45-45  43
7.  ZTE FC                      33  11  10  12   51-44  43
8.  Kisvárda Master Good        33  12   6  15   42-43  42
9.  Diósgyőri VTK               33  12   5  16   40-52  41
10.  Paksi FC                    33  11   8  14   46-53  41