Mindhárom együttesünk folyathatja

A három magyar csapat közül a Debrecen kettős győzelemmel jutott a labdarúgó-Európa-liga selejtezőjének második fordulójába, miután a San Marinó-i La Fiorita elleni csütörtöki hazai visszavágót Tisza és Holman góljával 2–0-ra megnyerte.

Az MTK Budapest 2–0-ra legyőzte a kazah Aktobe csapatát Gyirmóton, így 3–1-es összesítéssel ment tovább. Az első gólt Darko Nikac szerezte, a 7. percben, s a végeredményt az Európa-bajnokságon is szerepelt Bese Barnabás állította be a 84. percben.

Izgalmasan alakult az első meccsen 3–0-s előnyt szerzett Videoton visszavágója, mert a moldvai Zaria Balti hazai pályán meglehetősen hamar vezetést szerzett. A 29. percben már 2–0 állt az eredményjelzőn, s a fehérváriakat láthatóan meglepte a hazaiak kemény játéka. A második félidőben a Videoton már szervezettebben védekezett, s végül csak kiizzadta a továbbjutást. A fehérváriak 3–2 összesítéssel léptek a következő fordulóba, ahol az ellenfelük a szerb Csukaricski együttese lesz.