Balásy Gyula

Ezt ajánlotta föl Balásy Gyula a magyar államnak

Ország

Balásy Gyula NER-milliárdos sírva ajánlotta fel a médiacégeit a magyar államnak. Magyar Péter visszautasította a “kedves gesztust”, amiről  pontosan nem is lehetett tudni, mit jelent.

A 24.hu azonban megismerte a vagyonleltárt. Balásy négy cégét, a Lounge Design Kft.-t, a New Land Media Kft.-t, a Lounge Event Kft.-t és a Visual Europe Zrt. ajánlotta fel az államnak, de három magántőkealapban lévő befektetését is.

Balásy felajánlása – a felsorolt társaságok mellett – az alábbi vagyonelemre terjedt ki:

  • A Prime Tech magántőkealapban meglévő befektetései, több mint 14 milliárd forint értékben, kifizetésre kész forrásként.
  • A Prime Peak és a Prime Target magántőkealapokban meglévő befektetései, amelyek elsősorban közterületi, reklámpiaci érdekeltségeket tartalmaznak. A befektetési jegyek értéke 6,5 milliárd forint összegű.
  • Az Euronews TV-csatorna befektetéshez kapcsolódó részesedés. A New Land Media 12,5 millió euró kölcsönnel vett részt az Euronews megvásárlásának finanszírozásában, és az ehhez kapcsolódó befektetési jegyek a társaság értékpapírszámláján rendelkezésre állnak.

Az Euronews a legérdekesebb, a felvásárlásának szálai Orbán Viktor köreihez vezetnek. Mint ahogy a lap írja, magyar állami és akkori kormányközeli finanszírozásból vásárolta meg egy Orbán Viktorhoz személyes szálakon kötődő portugál üzletember, Pedro Vargas Santos David cége. Pedro Vargas Santos David annak a portugál politikusnak, Mario Davidnak a fia, aki baráti viszonyban van Orbán Viktorral.

A 14 milliárd értékű Prime Tech magántőkealap is izgalmas, eddig azt lehetett róla tudni, hogy Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozik, de ezek szerint Balásy is jól járt vele. A Prime Peak magántőkealap befektetései szintén Mészáros érdekeltségébe tartoznak.