Fuck NER-es pólóban pózoló Juszt László

Juszt László: “Attól, hogy ez a mocskos rendszer elbukott, nem lettem kormánypárti”

Ország

A Fidesz kampányzáró rendezvényének utóéletéről és a választási hangulatról írt bejegyzést Juszt László, aki szerint inkább meglepetést, mintsem kárörömöt érzett, amikor visszanézte, hogyan távoztak a vendégek a Bálnából.

Úgy látja, a kormánypártiak nem érzékelték megfelelően az ország hangulatát, és saját narratívájukba zárva értékelték a helyzetet.

A Facebook-oldalán Fuck NER-es pólóban pózoló Juszt László szerint ez a valóságtól való elszakadás magyarázhatja az újságíróknak tett indulatos megjegyzéseket is. Ezek közül egyet külön is kiemelt: Schmidt Mária “Presskukacok” kifejezéssel illette a sajtó képviselőit.

Juszt a közösségi média szerepét hangsúlyozva arra is felhívta a figyelmet, hogy a politikai valóság érzékelésében egyre nagyobb jelentősége van az online térnek és a fiatal generációknak.

Rámutatott, a Megafon tulajdonosa nem értette, hogy mi történt, hiszen az ő “120 ezer követője egészen másként értékelte” a helyzetet. “Lehet. Csak nem szabad bedőlni saját magunknak!” – írta.

Juszt László emlékeztetett, az ő Facebook-oldalán közel 200 ezer követője van, de még ennél is erősebb hatással bírnak azok a fiatal tartalomkészítők, akik új nyelven és új formákban szólítják meg a közönségüket. Szerinte aki ezt nem érti meg, az végleg elszakad a fiataloktól.

A bejegyzésben arról is írt, hogy bár eredetileg a választások után visszavonulást tervezett, végül úgy döntött, nem hagyja abba a munkát, mert a szakmáját hivatásként élte meg egész életében.

Kiemelte azt is, hogy a politikai változások ellenére sem kíván egyik oldalhoz sem kötődni:

“Attól, hogy ez a mocskos rendszer elbukott, s jött egy új, nem lettem kormánypárti”

– fogalmazott Juszt László, hozzátéve, a sajtó a demokrácia őrkutyája, és ezt az elvet a jövőben is követni kívánja.

 

 

Ne maradj le a debreceni és országos hírekről!

👉 Kövesd a Debreceni Napot a Facebookon >>

A legfrissebb hírekért kövess minket a

Google News-on is