Egy nemzetközi csoport bejutott a magyar Védelmi Beszerzési Ügynökség szervereire. Rengeteg pénzt kérnek azért cserébe, hogy az ott zárolt adatokat feloldják, illetve ne hozzák nyilvánosságra – írja a hang.hu.
Feltételezések szerint egy nemzetközi hackercsoport valahogy bejutott a magyar Védelmi Beszerzési Ügynökség szervereire. Ötmillió dollárt (1,9 milliárd forint) kérnek azért, hogy az ott zárolt adatokat feloldják, továbbá ne hozza nyilvánosságra.
A darkweben már most elérhetők képernyőmentések súlyos katonai titkokról (magyar haderő képességeiről), de levelezések, munkatársak nevei és hadászati beszerzések adatai is szerepelnek.
Frész Ferenc informatikai biztonsági szakértő azt írta személyes Facebook-oldalán: az INC Ransomware csoport megtámadta, letöltötte és titkosította a Védelmi Beszerzési Ügynökség teljes fájlszervertartalmát. Ebből megtudhatjuk, hogy 2025-re teljes beszerzési stop van érvényben.
A Magyar Hang szerint a hackercsoport oldalán az látszik: ötmillió dollárt (1,9 milliárd forint) kérnek a magyar állami hatóságtól. Nyomatékul már publikáltak több tucat képernyőfelvételt, ezeken a számítógépes könyvtárak szerepelnek, amelyekhez hozzájutottak. Ezen kívül konkrét e-maileket, könyvelési tételeket, katonai beszerzési listákat, beruházási terveket és az ország katonai képességeit taglaló – titkosított – anyagokat is közzétettek.
Az INC Ransom egy zsarolóvírussal támadó nemzetközi csoport. Főként nagyhalakra „vadásznak, kormányzati szervek informatikai rendszereinek feltörésével próbálkoznak.
A lap szerint a támadás komoly, sokkal súlyosabb, mint amikor orosz katonai hackerek feltörték a Külgazdasági és Külügyminisztérium szervereit. Akkor ugyanis nem szivárogtak ki anyagok.
Gulyás Gergely a mai Kormányinfón arról beszélt:
Egy ellenséges, külföldi, nem államhoz köthető hackercsoport támadta meg a honvédelmi beszerzési ügynökséget. Sok titkos anyag van a védelmi ügyökségnél, de az első vizsgálat alapján nemzetbiztonsági érdeket sértő anyag nem került ki. A károk felmérése tart.