“Veszélyeztetett hivatásukra” hivatkozva írt levelet Pintér Sándor belügyminiszternek a katolikus, a református és az evangélikus egyház.
A levélben azt kérték, hogy a pedagógusokhoz hasonlóan a lelkészeket is vegyék előre az oltási tervben. Fabiny Tamás, a Magyarországi Evangélikus Egyház elnök-püspöke közölte:
“Veszélyeztett hivatás a lelkészeké”, és “egy éven keresztül semmilyen privilégiumot nem kért az egyház a papjainak, most azonban úgy gondoltuk”, hogy amennyire méltányos a tanárok oltása, ugyanannyira indokolt a lelkészek védettségének biztosítása is, hogy végezhessék a szolgálatot, amelyre olyan nagy szüksége van a társadalomnak
– hangsúlyozta a püspök.
Az atv.hu megkérdezte az Emberi Erőforrások Minisztériumát, hogy várható-e kivételezés az egyházakkal, a válasz alapján úgy tűnik, nem.
Az oltások az oltási rend szerint zajlanak, jelenleg is a regisztrált idősek oltása az első, közöttük természetesen, ha van lelkész, az ő oltásuk is zajlik
– írta a minisztérium.