Tragikus hírről számolt be kedd este az Országos Mentőszolgálat: 56 éves korában, szolgálatteljesítés közben elhunyt Tóth József mentődolgozó, aki több mint három évtizeden át dolgozott a sürgősségi ellátásban.
📰 A legfrissebb hírekért kövess minket a Debreceni Nap Google News oldalán is!
A megemlékezésben azt írták, Tóth József 1989. március 15-én kezdte pályafutását a Debreceni Mentőállomáson. Később a Nyírábrányi Mentőállomáson folytatta munkáját, ahol hosszú éveken keresztül vett részt a térség sürgősségi betegellátásában. Több mint 37 éves szolgálati ideje alatt végig a mentőszolgálat kötelékében dolgozott.
Munkája során számos riasztásnál vett részt, és a mindennapi betegellátás mellett kritikus helyzetekben is helyt kellett állnia. Az Országos Mentőszolgálat szerint pályafutását szakmai igényesség és következetes munkavégzés jellemezte, kollégái pedig megbízható, stabil munkatársként tartották számon.
A közlemény kiemeli, hogy több évtizedes szolgálata alatt emberek ezreinek nyújtott segítséget, sok esetben életmentő beavatkozások résztvevőjeként. A mentőszolgálatnál eltöltött évei alatt folyamatosan aktív maradt, egészen haláláig szolgálatban állt.
Tóth Józsefet a Debreceni és a Nyírábrányi Mentőállomás, valamint az Országos Mentőszolgálat is gyászoolja.
Nem csak szakma, hivatás:
80 hajdú-bihari mentődolgozót díjaztak Debrecenben – itt a névsor+interjúk