Családi történetek fogságában – előadás a Nagytemplomban

Helyi hírek
Családi történetek fogságában címmel tart előadást november 9-én 18 órától a debreceni Nagytemplomban Kádár Annamária pszichológus és tréner, valamint Visky András Kossuth- és József Attila-díjas író, dramaturg közös előadása. A beszélgetést moderálja Hofgárt-Ékes Noémi pszichológus.

Miért fontosak és hogyan segítenek a családi történetek? Milyen szerepe van a családtörténeteknek, mennyiben segít az önbecsülés, a küzdőképesség és a reziliencia megalapozásában?

Számos kutatás bizonyítja, hogy minél többet hall egy gyerek a családja élettörténetéről, annál magasabb az önbecsülése és a rugalmas alkalmazkodóképessége. Családi történeteink körbe vesznek, meghatároznak minket. Mindannyiunknak vannak saját családi történetei, amiket számtalanszor elmeséltek. Ezek a történetek valahol olyanok, mint a népmesék hiszen valami kimozdította a „főhöst” (családunk tagját) a komfortzónájából, elindult, megküzdött a sárkánnyal, a nehézséggel közben mindig voltak segítőtársak az út során.
Milyen családtörténetekkel találkozhatunk? Hogyan mondjuk el, adjuk tovább ezeket az élettörténeteinket? Hogyan tanuljunk ezekből a történetekből? Hogyan építsük be ezeket a mindennapi életünkbe?
A fenti kérdések mellett a családtörténetek fontosságáról hallhatunk fontos és segítő gondolatokat Kádár Annamária pszichológustól és Visky András Kossuth -és József Attila-díjas írótól, dramaturgtól.