Nagyon rossz ötlet a kínai akkumulátorgyár Debrecenbe telepítése – ma az LMP tiltakozott ellene

Helyi hírek

Az LMP elfogadhatatlannak tartja, hogy Debrecen mellett egy hatalmas akkumulátorgyártó üzemet akarnak létrehozni – jelentette ki Schmuck Erzsébet, az ellenzéki párt társelnöke szerdai debreceni sajtótájékoztatón.

Hirdessen nálunk! Megéri!

Az ellenzéki politikus szerint nem büszkélkedni kellene azzal, hogy Magyarország akkumulátorgyártó nagyhatalom lesz, hanem végig kellene gondolni a következményeket és inkább szégyenkezni emiatt.

Schmuck Erzsébet az online is követhető sajtótájékoztatón rámutatott:

már a BMW gyár ellen is tiltakoztak az ott élők, mondván, rendkívül jó minőségű termőföldet bocsátott a város a multinacionális cég rendelkezésére.

Úgy látta, a kormány egyáltalán nem gondolta végig azt a függést, amelyet ez a mostani beruházás kivált. Kitért az akkumulátorok gyártásának nagy karbonlábnyomára, és problémaként említette a kapcsolódó lítiumbányászatot is, amely az érintett országokban környezetszennyezést, nyomort von maga után.

Papp László azonnal visszavonulna a politikától, ha a kormány különleges gazdasági övezetté nyilvánítaná az akkumulátorgyár területét

Ráadásul igen nagy a vízigénye egy ilyen gyár működtetésének – jegyezte meg, hozzátéve: most is rendkívüli aszállyal kellett szembe nézni, és fennáll a veszély, hogy ennél csak nagyobb vízhiányos időszakok következnek az egyre gyorsuló klímaváltozás miatt. Az akkumulátorgyártást le kellene állítani, nem lehet továbbmenni ezen az úton

– hangoztatta.

Schmuck Erzsébet értékelése szerint a kormány zsákutcás gazdaságpolitikát folytat, mert nem lehet az ország gazdaságát kizárólag a nagy multinacionális cégek támogatására építeni. Ezek a vállalatok egy-egy munkahely létrehozásához 10-15-ször nagyobb támogatást kapnak, mint a hazai kis és középvállalatok, amelyeket csak szóban támogatnak.

Mándi László borúlátó a kínai akkumulátorgyár ügyében, megosztotta aggályait

Ez a gazdaságpolitika összeszerelő országgá változtatja Magyarországot – összegzett, kiemelve: nem lehet kiszolgáltatni a magyar gazdaságot csak az autóiparnak és a járműgyártásnak.

Jármi Péter, az LMP Hajdú-Bihar megyei szervezetének elnöke azt mondta: több sebből is vérzik a beruházás, amely hatalmas infrastruktruális terhet jelent a városnak. Kijelentette: le kell állni a zöldfelületeket érintő beruházásokkal. Már eddig is rengeteg vizes élőhely szűnt meg, és az a veszély fenyeget, hogy hosszú távon élhetetlenné válik a város, akár élelmezési problémákkal is szembenézhet.