A fél tantestület felmondott egy hajdúszoboszlói egyházi fenntartású iskolában – várjuk az illetékesek válaszát

Helyi hírek

A napokban röppent fel a hír, hogy a hajdúszoboszlói Gönczy Pál Református Sport- és Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolában a 37 fős tantestületből 18-an felmondtak.

Az iskola fenntartója egy éve a Hajdúszoboszlói Református Egyházközség. A Cívishírnek egy neve elhallgatását kérő tanár azt mondta, hogy belső konfliktusok miatt mondtak fel ennyien, és felmondásuknak nincs köze ahhoz, hogy az iskolát az egyház alá rendelték. Az RTL Klub Híradóval az iskola azt közölte, már megvannak az új tanárok, és az intézmény működése biztosított.

Kérdéseinket elküldtük Czető Norbertnek, a Hajdúszoboszlói Református Egyházközség képviselőjének, hátha megtudjuk, mi történt valójában.

Fotó: Tiszántúli Református Egyházkerület