Tíz utánpótlás bajnok a Debreceni Sportuszodában

Helyi hírek Sport

1500 gyorson és 3 km-en csaptak össze a versenyzők szombaton a Debrecenben a Hosszútávúszó Medencés Országos Bajnokság második napján, ahol fiataloké volt a főszerep, hiszen a rövidebbik távon négy utánpótlás, még 3 km-en az U12-13-as korosztály mérte össze a tudását – írja a musz.hu.

1500 gyorssal indult a nap, ahol az U18-19 korosztályban Tabi Zoltán volt a leggyorsabb, közel15 másodperces fölénnyel csapott célba Kovacsics Márk előtt, még Zombori Gábor a harmadik helyet szerezte meg. Az U16-17-esek között Sárkány Zalán remekelt, mögötte a fradi két fiatal tehetsége Gálicz László és Mészáros Dániel végzett – a dobogó első két helyezettje pedig az eggyel idősebb korosztály bajnokánál, Tabi Zoltánnál is jobb időt úszott.

A 14-15 évesek versenyében a pécsiek versenyzője Hartmann Máté ünnepelhetett bajnoki címet, mögötte nem sokkal lemaradva Kovács-Seres Hunor és Tajthy Milán csapott célba.  A legfiatalabbaknál (U10-11) Sudár Norberté lett az aranyérem, Biben Botond a második, Huszti Márton pedig a harmadik helyen végzett.

A lányoknál a Fradi úszója Balogh Vivien az U18-19 kategóriában egyedüli indulóként teljesítette az 1500 métert, csapattársa, Mihályvári-Farkas Viktória az U16-17-es korosztályban volt a leggyorsabb – de még Balogh Vivien idejénél is jobbat úszott – Gál Kincső második helyen csapott célba, még Fábián Bettina harmadiknak érte el a falat.

A 14-15 évesek mezőnyében Csulák Lia aratott fölényes győzelmet, másodiknak Ábrahám Lilla Minna jött be, még a dobogó harmadik fokára Flück Nóra léphetett fel. A legkisebbek versenyében Pálházi Léda nyakába akasztották az aranyat, Pálca-Juhász Emese ezüsttel, még Márta Johanna bronzéremmel térhetett haza.

Délután a 3 km-es távval folytatódott a verseny, ahol az U12-13-as korosztály ugrott vízbe, a fiúknál a bajai Kaiser Dominik lett az első, mögötte Kovács Botond és Májlinger Bence ért célba. A lányoknál Boruzs Bianka állhatott a dobogó legfelső fokára, Soós Gabriella ezüstérmet, Győrffy Lili Nóra bronzérmet szerzett.