thyssenkrupp debrecen

11 ezer fős leépítés jöhet a német thyssenkruppnál

Gazdaság

Hat éven belül a munkahelyek számát a jelenlegi körülbelül 27 000-ről mintegy 16 000-re kívánják csökkenteni a német thyssenkruppnál.

Hirdessen nálunk! Megéri!

Az acélipari vállalat Duisburgban bejelentette, 2030 végéig 5000 munkahelyet szüntetnek meg, és további 6000 munkahelyet kiszervezéssel – külső szolgáltatókhoz vagy üzletrészek eladásával – szándékoznak áthelyezni. Ez összesen 11 000 állást érint. Egy Kreuztal-Eichenben található telephelyet teljesen bezárnak – írja a Bild.

Csökken a kereslet

A világ acélkereslete folyamatosan csökken, erre reagál most az ipari konszern. A jövőben már nem évi 11,5 millió tonna, hanem csak 8,7–9,0 millió tonna acélt kívánnak előállítani. Az új célkitűzés a legutóbbi üzleti év szállítási volumenéhez igazodik.

Dennis Grimm, a thyssenkrupp acélüzletágának vezetője, kijelentette: céljuk, hogy a lehető legtöbb munkavállalónak hosszú távú perspektívát biztosítsanak. Ehhez azonban alkalmazkodniuk kell a megváltozott piaci körülményekhez.

A takarékossági programmal párhuzamosan a thyssenkrupp anyavállalat tovább szeretné erősíteni az acélüzletág önállóságát. A cseh EPCG energetikai vállalat jelenleg 20%-os részesedéssel rendelkezik az acélágazatban, amit a következő lépésben 50%-ra növelnének.

Zöld acéltermelés

A duisburgi „zöld acél” gyártás tervei továbbra is fennállnak: itt a jövőben hidrogénnel gyártott „zöld acélt” állítanának elő. Robert Habeck német gazdasági miniszter pénzügyi támogatást biztosított a projekthez, ugyanígy tett Észak-Rajna–Vesztfália tartomány is.

A leépítés kapcsán Habeck Berlinben kijelentette: „Acéliparunkat meg kell védeni a nem piaci alapú versenytorzításoktól.” Ezért az acélipar védelmében sikeresen lobbizott több EU-tagállammal együtt az acélimportokra vonatkozó, jelenleg érvényben lévő uniós védintézkedések 2026. június 30-ig történő meghosszabbításáért.

Habeck hangsúlyozta, hogy elkötelezettek maradnak a zöld acélgyártás mellett.

A thyssenkrupp beruházása 2017. májusában indult Debrecenben, egy kb. 100.000 négyzetméteres területen. A 2018-as évtől kezdődően évente több mint hatmillió csavarrugót és stabilizátort gyártanak európai autógyárak számára, a vállalat létszáma pedig folyamatosan növekszik.

A Thyssenkrupp együttműködési megállapodást ír alá a Debreceni Egyetemmel