Régóta sejteni lehetett, hogy valami nincs rendben Rubint Rékával, tavasszal pedig ő maga állt a nyilvánosság elé és mondta el: rosszindulat daganatos betegséggel, lágyrészszarkómával küzd.
Intenzív sugárkezelést és kemoterápiát is kapott, a haja teljesen kihullott. Már épp kezdene szépen visszanőni, de most bejelentette, hogy újabb kezelés vár rá. Családjával Montenegróba utaztak, onnan osztott meg több csodás, vidám felvételt, a fotói mellé pedig hosszan írt a benne kavargó érzésekről is.
Az elmúlt napok ismét rengeteget adtak számomra energetikailag! Az a határtalan szeretet ami körbevett, a tenger , a naplemente, az isteni saláták és tengeri ételek a csodás meditációk, edzések és a rengeteg pihenés mind-mind a szívemig hatolva töltötték a testemet és a lelkemet. Szükségem volt rá, hiszen holnap reggel ismét az onkológian kezdek, vizsgálatok várnak rám, majd kezdődik az új kemo kezelés
– írja bejegyzésében Rubint Réka, akit kemény fából faragtak, soha nem fogja feladni.