Júliusban lassult az infláció az euróövezetben az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat pénteken ismertetett végleges adatai szerint.
Az MTI azt írja, éves összevetésben 5,3 százalékra, 2022 januárja óta a legalacsonyabbra csökkent a fogyasztói árindex a júniusi 5,5 százalékról. Tavaly júliusban 8,9 százalék volt az infláció a régióban.
Az inflációt változatlanul az élelmiszerárak emelkedése fűti, de enyhébb mértékben, míg az energiaárak csökkenése visszafogja. Energiaárak nélkül júliusban 6,7 százalékkal emelkedtek a fogyasztói árak a júniusi 6,9 százalékos éves növekedés után. Energia, élelmiszerek és élvezeti cikkek nélkül 5,5 százalékos volt a júliusi áremelkedés (maginfláció), ami megegyezett a júniusival.
Az energiaárak júliusban 6,1 százalékkal maradtak el az egy évvel korábbitól és 0,2 százalékkal az előző havitól. Júniusban 5,6 százalék volt az éves csökkenés.
Orbán zseniálisat húzott: a “háborús” inflációt “szankciós” inflációra keresztelte át
Az élelmiszerek, alkoholos és dohánycikkek ára júliusban 10,8 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit és 0,1 százalékkal a júniusit. Júniusban 11,6 százalékos volt az éves áremelkedés. A fogyasztói árak összességében 0,1 százalékkal csökkentek júliusban júniushoz képest, amikor még 0,3 százalékkal nőttek. Havi bázison a maginfláció is 0,1 százalékkal csökkent júliusban a júniusi 0,3 százalék emelkedést követően.
Az Eurostat kimutatása szerint az Európai Unió egészében 6,1 százalék volt az éves infláció a júniusi 6,4 százalék után. Egy éve júliusban 9,8 százalékot mértek.
Eddig az MTI híre. Na de mi látszik a grafikonjukon?
Hát bizony az, hogy a magyarországi “háborús-szankciós-gyurcsányos-LMBTQ-s” meg még ki tudja, ki miatt egekbe szökő infláció csaknem HÁROMSZOROSA az EU átlagának. Átlagról beszélünk, tehát ebbe beletartozunk mi is, és a nyugati tagállamoknál rosszabbul teljesítő közép-európai országok is.
A magyar kormány propagandájával (mások okozzák a bajt, jelen esetben természetesen elsőszámú ellenségünk, Brüsszel) ellentétben az infláció mértéke remekül jelzi az adott ország elhibázott gazdaságpolitikáját és a gazdaság sérülékenységét.