Bevásárlóbuszokat indítanak Debrecenből Romániába

Románia január 1-jével csatlakozott a schengeni övezethez, ami azt jelenti, hogy a belső szárazföldi határokon megszűnt a személyellenőrzés. Ennek hatására máris új piaci rés keletkezett, amelyet gyorsan igyekeznek betölteni: márciustól kisbuszokkal szállítanák Debrecenből és Nyíregyházáról a bevásárlókat a szomszédos ország áruházaiba.