Csalók élnek vissza a Debreceni Vízmű nevével

Debrecenben újra megjelentek a magukat a Debreceni Vízmű Zrt. alkalmazottjainak kiadó ismeretlen elkövetők, akik elsősorban telefonon bejelentkezve vízminőség mérésére, illetve csatornák felülvizsgálatára, javítására, nyomásellenőrző vizsgálatok elvégzésére hivatkozva zaklatják felhasználóinkat.

Papp László, Kósa Lajos és Orbán Viktor

10 milliárd forintot vesz el az állam Debrecentől szolidaritási adó címén + ennyit fizetnek a “gazdagabb” hajdú-bihari települések

Megjelent a Magyar Közlönyben Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter rendelete a gazdaságilag jobb helyzetben lévő magyar települések által befizetendő szolidaritási adóról. A lista első helyén természetesen Budapest található, de a dobogóra – a második legjobban sarcolt vidéki városként, Papp László tiltakozása ellenére – Debrecen is felkerült.

Bemutatták Debrecen városfejlesztési stratégiáját a mechwartos diákoknak

Élhető város, innováció, a jövő megalkotása – mindegyik témáról szó esett a Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Technikum Karrierhetének 2025. február 12-i programelemén. Az intézményben zajló témahét az iskolaépületen kívül is tartogat programokat: ezúttal a Debreceni Egyetem Műszaki Karára látogattak a tanulók, ahol szakmai előadások segítették a DSZC-s végzős fiatalok jövőtervezését.