Pósán László levezette, hogy Magyar Péterék kommunisták
Debrecenben is megemlékeztek a kommunizmus áldozatairól február 25-én, kedden. Pósán László szerint a kommunisták – ha nem is olyan formában, mint korábban – máig velünk élnek.
Debreceni és hajdú-bihari hírek, történések. Albérletek, kiadó és eladó házak, lakások.
Debrecenben is megemlékeztek a kommunizmus áldozatairól február 25-én, kedden. Pósán László szerint a kommunisták – ha nem is olyan formában, mint korábban – máig velünk élnek.
Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzata és az „Adjátok Vissza a Hegyeimet Alapítvány!” megemlékezést és koszorúzást rendezett a kommunizmus áldozatainak emléknapja alkalmából 2025. február 25-én, az Egyetem téren található Melocco-szobornál.
Tovább romlott a levegő minősége az országban, a szálló por miatt már a nyugati országrészben is veszélyessé vált a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) honlapján kedden közzétett, az előző napi méréseket ismertető térképe szerint.
Négy magyarországi laktanya új turulszoborral gazdagodik, miután a Honvédelmi Minisztérium (HM) hirdetmény nélküli tárgyalásos közbeszerzési eljárásban bízta meg a munkával Szőke Gábor Miklós tulajdonában lévő Dante Birodalom Kft.-t – számolt be róla az Átlátszó.
A Bod Péter Országos Könyvtárhasználati Verseny a 2024/2025-ös tanévben már 31. alkalommal hirdették meg. A versenyen 1993 óta olyan diákok próbálják ki tudásukat, akik az információk megtalálásában és használatában ügyesek és szeretnének még hatékonyabbak lenni ebben. Ebben a tanévben a kiemelt téma az elsőség. A történelemről, a kiemelkedő teljesítményekről, szenzációkról fontos, hogy megbízható helyekről szerezzünk […]
Fáklyás felvonulást rendeznek a Déri tér – Bethlen utca – Egyetem sugárút – Egyetem tér útvonalon 2025. február 26-án, szerdán 18:00 – 19:00 között.
Nagyszabású ingyenes ételosztásra várta a rászorulókat a Kétfarkú Kutya Párt vasárnap Debrecenben. A Bocskai téren összesen 300 adag sertéspörköltet készítettek el a rászorulók számára. A főétel mellé friss kenyér és alma is járt.
A Debreceni Vízmű Zrt. 2025. február 25-én, kedden előreláthatólag 09:30 órától 12:00 óráig bekötővezeték javítása miatt a vízszolgáltatás szünetelni fog.
Debrecen polgármestere is véleményezte Orbán Viktor szombati évértékelőjét, a lényeg: mindenben egyetért a miniszterelnökkel.
A héten sok mindennel “okosabbak” lettünk. Megtudhattuk, hogy szárnyal az ország, csodálatos jövő vár ránk. A “haldokló” nyugat helyett a keleti “kánaánt” hozza el nekünk a mai hatalom – olvasható a Kéretlen Figyelem Debreceni Nők Közéleti Egyesülete közleményében a vasárnapi ételosztásról. Az egyesület beszámolója Örömmel olvastuk persze azt is a debreceni alpolgármestertől, hogy a város […]