Kézilabda: kikapott az újonctól a DVSC

Hat góllal kapott ki hazai pályán az Esztergomtól a DVSC női kézilabdacsapata.

DVSC SCHAEFFLER–MOL-ESZTERGOM 28–34 (13–18)
Debrecen, 1000 néző. V: Kiu G., Kiu T.

DVSC: Gabriel – Grosch 1, Sercien-Ogulin 2, Füzi-Tóvizi 3, Thorleifsdottir 4, Tóth Nikolett, Petrus. Csere: Bartulovic (kapus), Szabó N. 4 (1), Vámos M. 2, Jovovics 4, Haggerty 1, Töpfner 5 (2), Hornyák D., Dramac 2, Juhász K. Edző: Szilágyi Zoltán

ESZTERGOM: HERCZEG L. – KOVÁCS ANETT 4, BALLAI B. 4, Szucsánszki 1, KISFALUDY 4 FARAGÓ LEA 13 (3), HAJTAI 3. Csere: Tóth Nikolett (kapus), Majoros 1, Horváth Fanni 1, Nick, Kármán 2, Teplák 1. Edző: Elek Gábor

Az eredmény alakulása: 7. perc: 4–4. 15. p.: 5–10. 19. p.: 10–12. 35. p.: 16–20. 41. p.: 20–23. 49. p.: 22–29.

Kiállítások: 8, ill., 12 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 3/3

MESTERMÉRLEG:
Szilágyi Zoltán: Gratulálok az Esztergomnak, teljesen megérdemelten nyerték meg a találkozót. Fiatal csapat, mégis sokkal érettebben kézilabdázott mint mi. Nagyon csalódott vagyok. Nem lehet így elkezdeni egy meccset. A hetedik percben már az ötödik személyi hibánál tartottunk, kihagyott hetesek, ziccerek és nem volt egyetlen olyan egyéni teljesítmény sem, amire támaszkodhattunk volna. Bekerültünk egy negatív spirálba és bármit változtattunk, semmi nem működött. Sok mindent meg kell beszélnünk a csapaton belül, tisztáznunk kell, hogy kitől mit várunk… Vannak ilyen meccsek, de most az a legfontosabb, hogy ebből a helyzetből hogy tudunk kijönni.

Elek Gábor: Nagyon büszke vagyok a csapatomra, nagyon örülök a győzelemnek, mert rengeteget dolgoztunk érte. Ezzel együtt azt mondom, hogy gyorsan el kell felejtenünk ezt a mérkőzést nekünk is és a hazaiaknak is. Ettől nem lettünk jobb csapat, ugyanilyen alázattal kell tovább dolgoznunk. Persze voltak kiváló egyéni teljesítmények, ami mellett nem szabad elmenni szó nélkül. Ez a 4 pontos kezdés álomszerű, de sokat kell még dolgoznunk azért, hogy elérjük a céljainkat.