Kézilabda: 12 gólos győzelmet aratott a DVSC a Dunaújváros ellen

A Debrecen házigazdaként 31-19-re verte a Dunaújvárost a női kézilabda NB I szerdai játéknapján.

A Bajnokok Ligája-szereplő hazaiaknál Jovana Jovovity volt a legeredményesebb öt góllal, az éppen Dunaújvárosból igazolt Gabrijela Bartulovic pedig 49 százalékos hatékonysággal védett (37/18).

Eredmény:

DVSC Schaeffler-Dunaújvárosi Kohász KA 31-19 (16-7)

DVSC: BARTULOVIC – M. Costa, HÁMORI K 3., Vámos P. 2, Haggerty, JOVOVICS 5, PETRUS 4. Csere: Füzi-Tóvizi 1, Csernyánszki, 4 Kácsor 3, Töpfner 2 (2), GROSCH 4, E. Johansson 1, Planéta, Vámos M. 2. Edző: Szilágyi Zoltán
DUNAÚJVÁROS: Wéninger – Bouti, Trawczynska 1 (1), Horváth P. 2, Nick, PARÓCZY 4, SALLAI 3 Csere: Oguntoye (kapus), Horváth A. 1, Borgyos 2, Szalai B. 1, Csáki Zs. 2, Moreno, Agócs 1, Gajdos 2. Edző: Rapatyi Tamás

Az eredmény alakulása. 8. perc: 5–2. 15. p.: 7–6.  23.p.: 12–6. 29.p.: 15–7. 35.  p.: 19–7. 39.p.: 19–10 44.p.: .23–11. 54.p.: 28–16.
Kiállítások:  2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 2/1

MESTERMÉRLEG

Szilágyi Zoltán: Először is szeretném megköszönni a Dunaújvárosnak, amiért itt játszhattunk. A védekezésünkkel elégedett lehetek, akadtak  hibáink, de az alapelvek működtek. A lerohanásunk rendben volt, bár ha kevesebb a technikai hiba eredményesebbek is lehettünk volna. Örülök, hogy tudtam forgatni a csapatot, ez fontos az ilyen erőltetett menet közepette.

Rapatyi Tamás: Megvoltak a céljaink erre a mérkőzésre, s ezek közül sokat teljesítettünk. Az első félidő hajrájában elveszettük a fonalat, de pozitívum, hogy a második játékrészben rendezni tudtuk a sorainkat. A védekezésünk előremutató volt, a támadójátékunk a nyitott védekezés ellen bátortalan volt, ebben több lehetőség volt.

Fotó: dvsckezilabda.hu