Kigyulladt egy alapanyag-feldolgozó üzem Százhalombattán – közölte a katasztrófavédelem.
06:20
Lokalizálták a Mol százhalombattai finomítójában keletkezett tüzet – közölte az olajtársaság hétfő éjszaka az MTI érdeklődésére. Vezér Mihály polgármester arról számolt be a közösségi oldalán, hogy kapcsolatban vannak a finomító veszélyelhárítást irányító operatív törzsével.
23:00
A helyszínre elsőként a cég létesítményi tűzoltói érkeztek ki, az esethez érdi, törökbálinti, fővárosi, szigetszentmiklósi hivatásos tűzoltókat, a Pest vármegyei katasztrófavédelmi műveleti szolgálatot, valamint a fővárosi és a Komárom-Esztergom vármegyei katasztrófavédelmi mobil labort riasztották. A rajok hab- és vízágyúkkal oltják a tüzet – írták.
Csőzik László érdi polgármester egyértelműsítette, hogy a Mol olajfinomítójában ütött ki a tűz:
“Rengetegen kérdeznek, mi történt Százhalombattán a finomítóban. Az imént beszéltem a katasztrófavédelem helyi vezetőjével, aki éppen oda tart. Egyelőre nem sokat tudunk. Az egyik üzemben ütött ki tűz, azt sikerült lokalizálni. Ha érdemi új információm lesz, írok újra”
– írta a városvezető.
Fotók: Facebook






