A Telex információi szerint a Nemzeti Nyomozó Iroda már több tanút is meghallgatott annak a büntetőügynek a keretében, amelynek gyanúsítottja J. Péter, a Szőlő utcai Budapesti Javítóintézet egykori igazgatója, valamint a férfi élettársa. Az NNI továbbra is tanúkat keres, emellett folyamatban van a tőlük lefoglalt adathordozók tartalmainak vizsgálata is.
A Budapesti Javítóintézet – közismertebb nevén a „Szőlő” – 2010 óta hivatalban lévő igazgatóját május 29-én vették őrizetbe, két nappal azután, hogy a nyomozók rajtaütöttek. A férfit emberkereskedelemmel, kényszermunkával és közfeladati helyzettel való visszaéléssel gyanúsítják, élettársával együtt. A Rendészeti Államtitkárság tájékoztatása szerint két, gyermekotthonban nevelkedett, nehéz sorsú fiatal nőt prostitúcióra kényszerítettek. Bár hivatalosan az óbudai intézet munkatársaiként szerepeltek az adminisztrációban, valójában a testükkel kellett pénzt keresniük.
A Telex úgy tudja, hogy az eddig meghallgatott tanúk között vannak, akik terhelő vallomást tettek a volt igazgatóra, és megerősítették a nyomozók gyanúját. Köztük olyanok is akadnak, akik rendszeresen látták a két lányt abban a budapesti lakásban, ahol klienseikkel találkoztak. A két nő nem tagadja, hogy prostitúciót folytattak, ám azt állítják, hogy ehhez sem a férfinak, sem élettársának nincs köze.
A nyomozás során eddig nem merült fel olyan információ, amely arra utalna, hogy a gyanúsítottat magas rangú politikusok védték volna – írja a Telex. Erre azért volt szükség reagálni, mert Kuslits Gábor gyermekvédelmi szakember a Válasz Online-nak adott interjúban erős állításokat fogalmazott meg az ügyről. A lap szerint a Nemzeti Védelmi Szolgálat már jóval J. Péter május végi elfogása előtt operatív felderítést folytatott ellene.
A portál arról is beszámol, hogy több mint tíz éve volt egy megbeszélés, ahol gyermekvédelmi szakemberek – köztük egy gyermekotthon akkori igazgatója – szóba hozták J. Péter viselt dolgait. Itt elhangzott, hogy a férfi nem megengedett kapcsolatot tarthat fenn több nevelőintézeti lánnyal, köztük a mostani ügyben érintett K. Viviennel és F. Barbarával. Ha valóban felmerült a két lány neve, az azért jelentős, mert akkoriban még tinédzserek voltak. A találkozón állítólag a BRFK egyik rendőre is részt vett, aki közölte a jelenlévőkkel, hogy tudnak a férfi ügyeiről, és titokban már nyomoznak is ellene.





