Szexuális erőszak bűntettének gyanúja miatt tartóztatott le a Zalaegerszegi Járásbíróság katolikus iskolában tanító pedagógust.
A 24-hu információi szerint a Veszprémi Főegyházmegye fenntartásában működő Laky Demeter Római Katolikus Általános Iskola tanára partit rendezett a nyolcadikos diákoknak, majd úgy intézte a dolgokat, hogy kettesben maradhasson az egyik fiúval.
A gyanúsított 2025. február 15-én úgynevezett »pizsamapartit« rendezett az iskola nyolcadikos diákjainak. A rendezvényen a gyanúsított felügyelete alatt mintegy nyolc diák tartózkodott, köztük a sértett fiú is. A gyanúsított úgy intézte, hogy a nevelése és felügyelete alatt álló kiskorú a tornacsarnok külön légterű előterében vele egy helyiségben feküdjön le aludni, és a fekhelyét is az ő fekhelye közelében helyezte el
– mondta a lapnak Jánky Judit, a Zala Vármegyei Főügyészség ügyésze, hozzátéve, hogy a nyomozás jelenlegi szakaszában ennél több felvilágosítás nem adható, de ha vádemelésre kerül sor, akkor várhatóan közleményt adnak majd ki az ügyben.
Az ügyre úgy derült fény, hogy február 15-én az egyik szülő felhívta telefonon az intézmény vezetőjét azzal kapcsolatban, hogy az egyik civil pedagógus szexuálisan zaklatta a gyermekét. Ezután az intézményvezető és a főegyházmegye képviselője előtt megtörtént a gyermek és a szülő hivatalos meghallgatása, melynek alkalmával ők jegyzőkönyvbe mondva erősítették meg a korábban jelzett bántalmazás megtörténtét. Az intézmény vezetője ezután bejelentést tett az illetékes rendőrkapitányságon, majd azonnali hatállyal felfüggesztette a civil pedagógust a munkavégzés alól.