Magyarországnak saját hadiipar kell – mondta el péntek reggel saját rádiójában Orbán Viktor kormányfő a Rheinmetall beruházása kapcsán. Pénteken fognak ugyanis átadni egy gyárat Zalaegerszegen, amelyben 49 százalék magyar tulajdon van. A miniszterelnök kijelentette azt is, “nekünk harcosaink legyenek és ne egyenruhás munkavállalóink!”
Orbán Viktor miniszterelnök (j) és Armin Papperger, a Rheinmetall elnöke (b), középen Vigh László, a térség fideszes országgyűlési képviselője, a ZalaZONE Járműipari Tesztpálya miniszteri biztosa a zalaegerszegi Lynx harcjárműgyár épületének és elkészült moduljainak ünnepélyes átadóján a zalaegerszegi ZalaZONE Ipari Park Rheinmetall gyárépületében 2022. március 26-án. MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán
Összeszerelő-üzemet ad ma át
Orbán Viktor kormányfő ma Zalaegerszegre utazik, a Rheinmetall hadiipari cég üzemének az avatójára. A kormányfő a Kossuth Rádió péntek reggeli műsorában kijelentette, hogy a magyar haderő 1990 óta leépült, és
nagyon fontos, hogy nekünk harcosaink legyenek és ne egyenruhás munkavállalóink! A legfontosabb a katona. A kiképzésre, a fizetésre helyezzük a hangsúlyt. De kell hadiipar is. Saját gyártás nélkül nem tudunk működőképés hadsereget létrehozni.
Hozzátette:
Úgy látom, a mostani hadügyminiszter, meg az új vezérkari főnök is ebbe az irányba viszi a hadsereget.
A miniszterelnök szerint az ukrán-orosz háború megtanította, hogy nemcsak az a lényeg, hogy mennyi fegyvered van, hanem az is, hogy mennyit tudsz gyártani.
Papp László megszavaztatná a “békepártiságot” a debreceni közgyűléssel
Elmondta, arra sosem lesz annyi pénzünk, hogy a legmodernebb technikákat megvegyük, és elengedhetetlen a magyar hadiipar fejlesztése, amely kapcsán kiemelte a zalaegerszegi projektet.
Saját gyártás nélkül mi nem tudunk működőképes, az országot megvédeni képes hadsereget létrehozni
– magyarázta a kormány döntéseit, jelezve, hogy NATO-kötelezettségünk, hogy a nemzeti össztermék legalább 2%-át a hadseregre kell fordítani.
A kormányfő hangsúlyozta, hogy nulláról nem lehet világszínvonalú technológiát felépíteni, nekünk mindenképpen együtt kell működni másokkal az ilyen projektekhez, és
nekünk ez a németekkel szokott menni leginkább, a német iparral való együttműködésben erősek vagyunk.