Július 3-a óta látható Debrecenben, a Piac utca 28. szám alatti épület Gambrinus köz felé eső tűzfalán László Ákos “A művész és a város” című grafikája.
Az MTI fotósa drónfelvételeket készített az alkotásról:
Az átadás napján Puskás István alpolgármester felidézte, hogy az elmúlt napokban az online térben több híradás is megjelent az alkotással kapcsolatban, a debreceniek pedig már most megszólítva érzik magukat ezen alkotás kapcsán, amely egy mintaszerű összefogás eredményeként készült el. Mint mondta, bízik benne, hogy újabb, ehhez hasonló összefogások tudnak létrejönni és a debreceni identitást megjelenítő köztéri alkotások minél nagyobb számban fogják díszíteni a várost. Hangsúlyozta, Debrecen belvárosát szeretnék revitalizálni, a kulturális életet pedig a belváros minél nagyobb területére terjesztenék ki.
Az összefogás főszereplői a művészek, László Ákos, aki városunk egyik ikonikus alakja és egy olyan igazi debreceni, aki bár nem itt született, de itt talált otthonra a városban és ilyen módon a debreceniség hagyományait tudja megjeleníteni – fogalmazott az alpolgármester. Kiemelte, Debrecen egy befogadó város, és aki ezzel a közösséggel tud azonosulni, aki ennek a közösségnek hasznos és aktív tagja akar lenni, azt a város örömmel fogadja be. Hozzátette, a csapatmunka másik főszereplője a Grafik Trafik csapata volt, akik elkészítették magát az alkotást.
László Ákos egy 2015-ös díjkiosztóra visszaemlékezve fejezte ki köszönetét, majd kedvenc költőjétől, a marosvásárhelyi Székely Jánostól idézett.
Erdei Edit, a Cívis Ház Zrt. vezérigazgatója kiemelte, László Ákosnak nem csak a művészete, de az embersége is magával ragadó. Megjegyezte, nekik, mint a belvárosban ennyire aktív cégnek minden aktivitás, attrakció, megjelenés fontos, ezzel a rendkívüli alkotással pedig egy újabb izgalmas felületet tudnak mutatni a városnak, a falfestésekből pedig egy belvárosi utazás is lehet.
Szabó Tünde, a Méliusz Juhász Péter Könyvtár igazgató-helyettese arról szólt, hogy néhány esztendeje számos programot, irodalmi eseményt, helytörténeti jelentőségű kiadványt tettek lehetővé és adtak át Debrecen lakosságának. Mint mondta, ennek a néhány évnek egyik kiemelkedő eseménye ez a mai, az pedig, hogy László Ákos alkotása felkerülhetett erre a falra, megkoronázza ezt a pár évet.
Vékony Tamás falfestő művész elárulta, hogy a hosszú előmunkálatokat követően öt napig tartott a közel 260 négyzetméternyi falfelület teljes festése, amely során egy ikonikus debreceni művész grafikájának mása került fel.