Plusz három fő foglalkoztatása válik lehetővé egy asztalosüzemben Földesen. A meglévő gyártóüzemet fejlesztették, területét növelték, korszerűsítették, hatékony eszközöket szereztek be. Az október 6-ai eseményről szóló közleményt olvasva sokáig úgy tűnt, hogy senki nem vágott át egy árva nemzeti szalagot sem. Márpedig, ahogy az már sokszor kiderült: szalagjában él a magyar nemzet. Végül nem kellett csalódnunk csupán lejjebb kellett tekernünk a Megyei Önkormányzat beszámolójában. Rögtön két szalagátvágós és egy megyei kirakó átadásáról készült fotó mutatta, hogy még mindig Magyarországon és azon belül Hajdú-Bihar megyében járunk.
Nem is húzzuk tovább, jöjjenek a képek.
Visszatérve az asztalosüzemre. A megyei önkormányzat híradásából kiderül, hogy a most megvalósult fejlesztés során a meglévő gyártóüzemet fejlesztették, területét növelték, korszerűsítették, hatékony eszközöket szereztek be. Ezzel javultak a gazdaságos termékgyártás és az új termékek előállításának feltételei. Az üzemeltetést és a munkaerőpiaci működést az önkormányzati tulajdonú Földes Vagyongazdálkodási Kft. fogja biztosítani.
Az aradi vértanúkról is megmelékeztek az asztalos üzem avatásán
Az október 6-án rendezett átadó ünnepség elején Jeneiné dr. Egri Izabella polgármester megemlékezett az aradi vértanúkról is, majd megköszönte a beruházásban közreműködők munkáját.
Réthy Pál, a Belügyminisztérium közfoglalkoztatási és vízügyi helyettes államtitkára is jelen volt, aki elmondta, hogy a BM által elindított Gazdaságélénkítő Program első három ütemébe kijelölt 150 településből 93 részesült támogatásban, ebből 23 hajdú-bihari:
I.ütem: Álmosd, Báránd, Fülöp, Körösszegapáti, Monostorpályi
II.ütem: Bakonszeg, Biharkeresztes, Biharnagybajom, Csökmő, Földes, Furta, Kismarja, Magyarhomorog, Sárrétudvari, Tetétlen
III.ütem: Bihartorda, Esztár, Gáborján, Görbeháza, Téglás, Tépe, Újszentmargita, Vámospércs
Bodó Sándor, a térség országgyűlési képviselője beszédében hangsúlyozta, 2010-ben a foglalkoztatás számadatai megdöbbentőek voltak, hiszen hazánk 10 milliós lakosságából csupán 3,7-3,8 millió munkavállaló volt, mára ez a szám 4,7 millióra emelkedett, köszönhetően a kormányzat által beindított, „cselekvő” programoknak.
A Hajdú-Bihar Megyei Önkormányzat képviseletében Bulcsu László alelnök vett részt az eseményen, aki komoly sikerként értékelte a Gazdaságélénkítő Programot, hiszen a megvalósult beruházások nem feltétlenül önálló egységként működnek, hanem valamilyen összefüggés van közöttük, egymásra épülnek.
A rendezvény szalagátvágással és üzemlátogatással ért véget.
Fotók: hbmo.hu
Segélykiáltások Földesnél: a nádasból kellett kihúzni egy eltévedt asszonyt