Humanoid robottal beszélgethettek a látogatók a Debreceni Egyetem Műszaki Karán

Az első, tömeggyártásra szánt humanoid robottal találkozhattak a látogatók január 22-én a Debreceni Egyetem Műszaki Karán. Az érdeklődők nemcsak szelfizhettek a robottal, hanem interaktív beszélgetéseket is folytathattak vele, sőt akadtak olyan is, akik megpróbálták megtanítani valamire.

Jogász diplomaosztó Debrecenben

Átvették okleveleiket a Debreceni Egyetem frissen végzett jogászai

A Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának végzős hallgatói szombaton vették át diplomáikat az intézmény Főépületének Díszudvarán. Legtöbben, 28-an ezúttal is a jogász szak nappali és levelező tagozatán tettek sikeres záróvizsgát. Európai és nemzetközi üzleti jog mesterképzési szakon, valamint Igazságügyi igazgatási alapszakon 13-an végeztek, szakirányú továbbképzéseken 44-en fejezték be tanulmányaikat.

Új gyógyszerek születhetnek a Debreceni Egyetem üzbég kapcsolatából

Több új, gyógynövénytartalmú készítmény előállítása körvonalazódik annak az együttműködésnek köszönhetően, amit a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Kara és a Taskenti Gyógyszerészeti Intézet alakított ki az elmúlt években. A tervek szerint bakteriofág alapú gyógyszerkészítményeket is kutatnának, fejlesztenének közösen.

180 diák vehette át diplomáját a Debreceni Egyetem Természettudományi Karán

Mintegy 180, alapképzésben tanuló hallgató vette át diplomáját a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának szombati ünnepségén. Biológusok, biomérnökök, fizikusok, földtudományi kutatók, vegyészek, vegyészmérnökök és villamosmérnökök kapták meg okleveleiket a Főépület Díszudvarán.

Denevér az Aulában – egyetemi operabemutató lesz Debrecenben

A hiánypótló posztgraduális zenés-színpadi előadóművészeti képzés első félévi bemutatkozó záróvizsgájaként Johann Strauss háromfelvonásos operájának rövidített változatát mutatják be a modul hallgatói, a DE ZK növendékeiből álló kamarazenekar, valamint a DE Medicor kórusa.

Porckopás: új távlatokat nyithat a betegség kezelésében a debreceni szakemberek kutatása

A porcsérülések és a porckopás hatékonyabb kezelési módszereinek kifejlesztését alapozhatja meg, valamint segítheti a betegek életminőségének javítását a Debreceni Egyetem szakembereinek kutatása. A vizsgálat eredményei úttörő jelentőségűek a porcképződés genetikai szabályozásának megértésében.

Debreceni Egyetem

A biztonságosabb közlekedésért fejleszt a Debreceni Egyetem

A közúti biztonságot, a közlekedési hálózatok hatékonyságát, valamint a balesetek és a forgalmi torlódások elkerülését is segítheti az a digitális iker keretrendszer, melynek fejlesztésén a floridai és a szöuli egyetemmel együttműködésben a Debreceni Egyetem Informatikai Karának szakemberei dolgoznak.

“Elhivatott” szakembereket képeznének a Debreceni Egyetem Egészségtudományi Karán

Naprakész, folyamatosan bővülő szakmai tudással, tudományos életpályával, gyakorlatorientált képzési kínálattal, új mesterszakkal, azonnali elhelyezkedési és kiváló tapasztalatszerzési lehetőségekkel várja a továbbtanulókat a Debreceni Egyetem Egészségtudományi (ETK) Kara. Az elhivatottságot igénylő segítő szakmák iránt érdeklődők Debrecenben, Nyíregyházán és Szolnokon is szerezhetnek diplomát.

Ezeket a képzéseket nyújtja a Debreceni Egyetem Egészségtudományi Kara

Ezeket a képzéseket nyújtja a Debreceni Egyetem Egészségtudományi Kara

Naprakész, folyamatosan bővülő szakmai tudással, tudományos életpályával, gyakorlatorientált képzési kínálattal, új mesterszakkal, azonnali elhelyezkedési és kiváló tapasztalatszerzési lehetőségekkel várja a továbbtanulókat a Debreceni Egyetem Egészségtudományi (ETK) Kara.