Debreceni adventi programok 2025

200 ezer fényforrás, új programok és Jégvirágkarnevál – indul a debreceni advent

Helyi hírek

Debrecenben november 28-án kezdetét veszi az adventi időszak, amely idén minden eddiginél gazdagabb programkínálattal, látványos fényinstallációkkal és új rendezvényekkel várja a látogatókat – jelentette be Papp László, a cívisváros polgármestere a debreceni advent sajtótájékoztatóján.

Ismertette, a város ünnepi fényei ismét beragyogják a belvárost: a Kossuth tér, a Dósa nádor tér és a Régi Városháza udvara adventi mesebirodalommá alakul. A polgármester hangsúlyozta, hogy tDebreceni adventi programok 2025, és az idei újdonságok közé tartozik a főtéri fenyőfa körül épülő 10 ezer izzós fényháló. A fát egy debreceni család ajánlotta fel, amelyet a város külön köszönetben részesített.

Papp László szerint a debreceni advent mára fogalommá vált, Magyarországon és Európában egyaránt. A város jelenleg versenyben van Európa 20 legszebb karácsonyi vására címért, szavazni november 27-ig lehet. „Jó lenne ezt a címet megszerezni, Debrecen rászolgált” – fogalmazott.

A szervezők több mint 100 programmal készülnek év végéig, 500 közreműködővel és több mint 200 fellépővel. A fények mellett az idei advent legnagyobb újdonsága a december 13-án első alkalommal megrendezett Jégvirágkarnevál lesz, amely egész napos programmal, jégszobrászok fellépésével, jelmezes felvonulással és karácsonyi énekléssel várja az érdeklődőket – emlékeztetett Dobos Zita, a Főnix Rendezvényszervező Kft. ügyvezetője.

A jótékonyság idén is kiemelt szerepet kap: december 6-án a Mikulásfutás résztvevőit arra kérik, hozzanak magukkal adományt, amelyet rászoruló családok kapnak meg. A gyermekes családok számára mesebeli programok és játékok várják a Dósa nádor téren, a korcsolyapálya pedig már a sajtótájékoztatót követően megnyitotta kapuit. Középiskolások számára ingyenes korcsolyázási lehetőséget és saját szervezésű „kori diszkót” is biztosítanak.