Orbán Viktor szombat délelőtt egy mesterséges intelligencia által generált videót osztott meg, amelyben Volodimir Zelenszkij ukrán elnök magyarul szólal meg, és bemutatja a „Tiszaphone” nevű telefont.
A felvételen Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke is feltűnik, amint a közönség soraiban tapsol az ukrán elnöknek.
A miniszterelnök saját Facebook-oldalán tette közzé a videót, amelyet AI-technológiával készítettek. Ebben Zelenszkij akcentussal, de jól érthetően mondja:
„És most bemutatom az új Tiszaphone-t! Gyors, okos, és minden adatod biztonságban van nálam, Kijevben.”
Az AI-videót az ihlette, hogy – állítólag egy beépített ember jóvoltából – Tisza-szimpatizánsok adatai szivárogtak ki. A párt állítása szerint a Tisza alkalmazásának rendszerét nem törték fel, és az adatokat nem az ő szervereikről szerezték meg.





