A vallásszabadság megsértése és az intolerancia nemzetközi vitát vált ki

Világ

A dél-koreai önkormányzat lemondja a 78 országból 30 ezer résztvevőt számláló nemzetközi rendezvényt, nemzetközi károkat okozva ezzel

Hirdessen nálunk! Megéri!

Október 29-én egy dél-koreai kormányhivatal közigazgatási határozat nemzetközi vitát váltott ki, aggályokat vetett fel a vallásszabadsággal kapcsolatban, és jelentős anyagi veszteséget okozott.

A „Vallási vezetők fóruma és diplomaosztó ünnepség”, amely két kiemelkedő vallási szervezet közös kezdeményezése, a dél-koreai Paju városában került volna megrendezésre. Az eseményre 57 országból több mint 30 000 résztvevőt vártak, köztük a kereszténységet, a buddhizmust, az iszlámot és a hinduizmust képviselő 1000 vallási vezetőt.

A Gyeonggi Turisztikai Szervezet, a Gyeonggi tartományhoz tartozó közintézmény azonban hirtelen, előzetes értesítés nélkül lemondta a helyszín bérlését. Ez az utolsó pillanatban hozott döntés jelentős anyagi kárt okozott a nemzetközi rendezvénynek. A rendezvény szervezői kijelentették, hogy a lemondás egy bizonyos vallással szembeni alkotmányellenes diszkriminációnak minősül, amely sérti a vallásszabadságot, az emberi jogokat és a jogszerű eljárást.

A vendéglátó szervezetek, a Koreai Buddhista Nemzeti Egyesülésért Egyesület és a Shincheonji Jézus Egyháza azt közölték, hogy október 23-án és 28-án hivatalos megerősítést kaptak arról, hogy nem tervezik a rendezvény lemondását. Azt is elmondták, hogy az egyoldalú törlés ésszerűtlen közigazgatási intézkedés volt, amely egy bizonyos vallási csoportot célzott meg. Hangsúlyozzák továbbá, hogy más, ugyanarra a napra tervezett rendezvényt nem érintettek, ami arra utal, hogy a törlés „egy bizonyos vallási csoport ellenzése miatt hozott közigazgatási határozat” volt, ami „sérti az alkotmány által garantált egyház és állam szétválasztásának elvét”.

A Gyeonggi Turisztikai Szervezet a közelmúltbeli észak-koreai akciókkal kapcsolatos biztonsági aggályokra és egy észak-koreai disszidenscsoport tervezett tevékenységeire hivatkozott a lemondás okaként. Ugyanakkor rámutattak, hogy más rendezvények, például civil kerékpártúrák és külföldi turisták látogatása a demilitarizált övezetben, ugyanezen a kijelölt területen belül engedélyezve voltak.

Az incidens újra nemzetközi vitát váltott ki a dél-koreai vallásszabadságról és toleranciáról. Az Egyesült Államok Külügyminisztériumának nemzetközi vallásszabadságról szóló jelentése korábban olyan aggodalmakra hívta fel a figyelmet, mint a Shincheonji Jézus Egyház vád alá helyezése, illetve a mecsetépítés engedélyezésének kormány általi elutasítása.

A Koreai Buddhista Nemzeti Egyesülésért Egyesület és a Shincheonji Jézus Egyháza felszólítja a dél-koreai kormányt, hogy tartsa tiszteletben a vallásszabadságot, tartsa meg az emberi jogokat, és orvosolja ezt az igazságtalan döntést. Sürgetik a nemzetközi szervezeteket, hogy kövessék nyomon ezt a helyzetet, és tegyék meg a megfelelő lépéseket a vallásszabadság védelme érdekében. (x)