“Nem lehet a népakarattal szemben vezetni Debrecent” – a Civil Fórum is levonta a következtetést a botrányos lakossági fórum után

Helyi hírek

A országos médiát is bejárta a hétfői közmeghallgatás, ahol Papp László polgármester és a Debrecenbe készülő kínai CATL akkumulátorgyár illetékesei igyekeztek meggyőzni a lakosságot arról, hogy igenis kell a városnak ez a beruházás. Dacára annak, hogy környezetszennyező, hangos és vízigényes, no meg az így keletkező 9 ezer új munkahelyet sem valószínű, hogy döntően helyi lakosokból töltik majd fel.

Hirdessen nálunk! Megéri!

Az ellenzéki pártok reakciói után megérkezett a Civil Fórum Debrecen Egyesület közleménye is, amely szintén azt a következtetést vonta le, hogy a debreceniek nem akarják ezt a gyárat.

Több, mint 800 debreceni képviselte a város véleményét, amely elég egyértelmű volt: nem szeretnék, ha Debrecenben épülne meg a kínai akkumulátorgyár! Alappal hivatkozhatunk arra, hogy ez a város többségének véleményét képviseli, mivel a korábbi közvélemény-kutatásunk és más internetes szavazások is azt igazolták, hogy nagy az elutasítottsága ennek a beruházásnak

– írják.

A közleményben rámutatnak: aki együtt él Debrecennel, érzi annak lüktetését, az még az emberek között járva is megértheti, hogy nem sikerült a város fejlődésére hivatkozással, ezt a beruházást elfogadtatni a debreceniekkel.

A jelenlegi helyzet konklúzióit így rendszerezték a civilek: 

  • Nem lehet a népakarattal szemben vezetni a várost. 
  • Nem lehet a város fejlődésére hivatkozni a választók támogatása nélkül. A fejlődés kizárólag a debreceniek érdekeit szolgálhatja, ezért a döntés az ő kezükben van. 
  • Nem lehet minősíteni, politikai provokátornak tekinteni azon debrecenieket, akik hangot adnak véleményüknek. E körben reméljük, hogy ez csak a fáradtságnak és a rendkívüli helyzet következményeinek tudható be, amely egy bocsánatkéréssel rendezhető. 

“Nem kell a gyár! Vigyék Felcsútra!” Lehurrogták Papp Lászlót a debreceni akkumulátorgyár ügyében tartott közmeghallgatáson

A Civil Fórum Debrecen Egyesület szerint ha tovább folytatódik a beruházás, úgy egy lokális  politikai krízis felé sodródunk, hiszen nem kell ahhoz jövőbelátónak lenni, hogy érzékeljük, ebből még baj lesz a helyi közösségek szintjén is. 

Az egyesület álláspontja szerint a szakértők és a cég képviselőinek kommunikációja komoly aggályokat vet fel:

A városvezetés jelentős hangsúlyt fektetett a vízgazdálkodással kapcsolatos kérdések megválaszolására. Ehhez képest a biztonsági jelentésben és a hatástanulmányban fellelhető ellentétes adatok vonatkozásában feltett kérdésre nem adtak egyértelű választ. A többszörös adatközlésre hivatkoztak, ezért e körben javaslatot fogunk tenni a hatóságnak, hogy ne csak a kínai cég adatszolgáltatására alapozza döntését, hanem  vizsgálja meg összehasonlító adatok alapján, mennyiben reálisak azok.  

A Civil Fórum arra is rámutatott, hogy az eddigi hivatalos kommunikáció szintén hangsúlyt fektetett a munkahelyteremtésre, de a  közmeghallgatáson világossá vált, hogy semmilyen megállapodás nem született a magyar felekkel. Arról  nyilatkoztak kizárólag, miszerint „törekednek” a magyar munkaerő minél nagyobb számú foglalkoztatására, amely csak azért kifogásolható, mivel az adófizetők pénzéből a kormány segíti a beruházás  megvalósulását. 

A labda tehát Papp László térfelén pattog, Debrecen polgármestere úgy tűnik, egyelőre kivár. Legutóbbi Facebook-posztja kedd reggel született, és debreceni sportsikereket méltat: