Bővült a debreceni asztalitenisz-program, Papp László is megcsillogtatta “tehetségét”

Új helyszínnel bővült az asztalitenisz-program Debrecenben, a kezdeményezés lényege, hogy a Debreceni Tankerületi Központ iskoláiban tanuló harmadikos diákok testnevelés órán tanuljanak meg asztaliteniszezni. Ebben az évben több mint 1400 gyerek találkozhat a sportággal, a program indulása óta pedig csaknem 10 ezer gyerek fogott pingpong ütőt.

Mándi László debreceni polgármesterjelölt

Debreceni ellenzék: a fideszes önkormányzati képviselők az ázsiaiaknak épülő konténerszállást támogatják, nem a bérlakásprogramot.

Debrecen fideszes városvezetése minden eszközzel, jó pártkatonához illően támogatja az akkumulátorgyárak építését. Csak a kormány szándékainak akarnak megfelelni és nem érdekli őket a debreceniek véleménye – írja közös közleményében Mándi László, az Összefogás a Cívisvárosért formáció polgármesterjelöltje, és Madarasi István önkormányzati képviselő és képviselőjelölt.

A zeleméri templomromnál készülhetett a leghangulatosabb fotó Hajdú-Bihar megyében a múlt heti sarki fényről

A múlt heti geomágneses vihar okozta sarki fény jelenséget rengetegen megörökítették Hajdú-Bihar megyében is – emlékeztetett közleményében a Vega Csillagászati Egyesület hajdúsági területi klub.

Zsidó fesztivál Debrecenben: főszerepben volt az utcazene és a kóser konyha

Ahogy azt korábban beharangoztuk, a hétvégén megrendezték az ALL-IN Zsidó Kulturális Napokat, a Pásti utcai zsinagóga előtt pedig harmadjára tartottak utcafesztivált. Az eseménynek az ünnepélyesen felavatott Krausz Vilmos tér adott otthont. A pénteki avatáson részt vett az egykori rabbi dédunokája, Zeev Oren is, aki Izraelből érkezett erre az alkalomra.

Szőllős Sándor Bocskaikert

Titokban ismerteti programját Bocskaikert fideszes polgármestere? Mindenkit vár, de nem tudni, mikor és hova

“Bocskaikert fejlődik!” “Folytatjuk, Bocskaikert!” – ezekkel a Fidesz központi narratívájába illeszkedő jelszavakkal kampányol szolidan Szőllős Sándor fideszes polgármester, aki a 2024-es önkormányzati választáson ismét megméretteti magát.

Urológiai klinika Debrecen

Laparoszkópos prosztata-eltávolítást és húgycsőplasztikát is végeznek már az 50 éves debreceni urológiai klinikán

A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Urológiai Klinikája az onkológiai sebészetben, a nyílt és a laparoszkópos műtétekben is vezető szerepet tölt be Magyarországon. Az intézményben a legmodernebb eljárásokat alkalmazzák, folyamatos a technológiai fejlesztés. A klinika betegellátó és tudományos tevékenységét, múltját és jövőjét az intézmény megalapításának ötvenedik évfordulója alkalmából rendezett pénteki tudományos ülésen tekintették át a résztvevők.